Miha Zajc je takoj po vstopu v igro na Sardiniji dosegel svoj prvi zadetek v Serie A, kmalu zatem se je izkazal še s podajo za gol kapetana Massima Maccaroneja. Foto: www.alesfevzer.com
Giovanni Martusciello
Bo Empolijev trener Giovanni Martusciello na zadnjih dveh tekmah sezone Zajcu ponudil več igralnega časa? Navijači menijo, da si ga slovenski reprezentant zasluži. Foto: EPA

Odkar se je 22-letnik iz Šempetra pri Gorici preselil iz Ljubljane v Empoli, pri italijanskem prvoligašu ni dobil veliko priložnosti. Pravzaprav drobtinice.

Pred nedeljsko tekmo s Cagliarijem je na treh različnih tekmah zbral samo 29 minut igralnega časa, druga srečanja svoje ekipe si je ogledal s klopi.

Zajc hitro opozoril nase
Tokrat mu je trener Giovanni Martusciello na Sardiniji ponudil novo priložnost, ki jo je mladenič izkoristil in upravičil njegovo zaupanje. Empoliju se je slabo pisalo, že ob polčasu je zaostajal s 3:0, za nameček je v uvodnih minutah nadaljevanja Manuel Pucciarelli zapravil strel z bele točke. Šele po Zajčevem vstopu v igro v 76. minuti se je krivulja gostujoče ekipe začenjala počasi vzpenjati. Eden boljših posameznikov lanske izvedbe slovenskega državnega prvenstva je že tri minute po vstopu po podaji Radeja Krunića prodrl v kazenski prostor in z natančnim strelom z levico žogo poslal pod prečko za 3:1.

Kmalu zatem se je izkazal še s podajo za drugi zadetek svoje ekipe, ko je z desne strani poslal nizko podajo pred vrata, tam pa je s petih metrov zaostanek na -1 (3:2) znižal izkušeni kapetan Massimo Maccarone. Gostje so v zaključku tekme pritiskali in iskali izenačenje, a je zmaga ostala na Sardiniji.

Navijači ga želijo v začetni postavi
Zajc, ki je bil po tekmi najbolje ocenjeni posameznik svoje ekipe, je ostal skromen. "Tekmo smo začeli zelo slabo, a v nadaljevanju smo popravili svojo igro, iskali smo izenačenje, a nam žal ni uspelo. Seveda sem zelo vesel, da sem dosegel svoj prvi zadetek in podajo, a žal to na koncu ni bilo dovolj za točko. Svojo statistiko bi raje zamenjal za zmago ekipe," je dejal Zajc, ki je bil po tekmi deležen številnih pohval. Na spletnih forumih, namenjenih navijačem Empolija, so hvalili njegovo predstavo, velika večina je prepričana, da si vezist zasluži mesto v začetni enajsterici kluba, ki se bojuje za obstanek med italijansko nogometno elito.

Empoli trenutno zaseda 17. mesto in ima dva kroga pred koncem točko naskoka pred Crotonejem. "V zadnjih dveh krogih se bomo morali pošteno potruditi, usodo držimo v svojih rokah. Na zadnji tekmi sezone se moramo najbolje pripraviti in ničesar prepustiti naključju," je še povedal slovenski reprezentant.

Pregled iger slovenskih reprezentantov v preteklem tednu

NOGOMETNA REPREZENTANCA selektorja Srečka Katanca za tekmo s Škotsko (24)

vso tekmo (6,4)

petkrat ubranil strel nasprotnika, ob golu Isca iz neposredne bližine brez moči;

v 57. minuti ga je s strelom z 20 metrov premagal Dani Ceballos, svojo ekipo večkrat rešil iz zagate, zbral 4 obrambe

BRANILCI (8)
Boštjan Cesar (c)Chievo (ITA)

Sampdoria - Chievo 1:1

vso tekmo (7,6)

drugi najbolje ocenjeni nogometaš Chieva, štiri prestrežene podaje, deset izbitih žog, trije uspešni štarti

Bojan JokićUfa (RUS)

Ufa - Anži Mahačkala 2:1

vso tekmo (7,1)

v 24. minuti prejel rumeni karton, trije dobljeni zračni dvoboji, štirje uspešni štarti, ena izgubljena žoga

Rostov - Rubin Kazan 4:2

56' (3:0) (6,8)

po krajšni odsotnosti zaradi poškodbe odigral 56 minut, na zelenici ga je zamenjal Marko Simić, dve izbiti žogi, dva uspešna štarta

Miral Samardžić
Akhisar Belediyespor (TUR)

Akhisar Belediyespor - Gaziantepspor 6:0:

Osmanlispor - Akhisar Belediyespor 0:4

/;

/

nazadnje za Akhisar Belediyespor igral 4. aprila, ko je njegova ekipa klonila pred carigrajskim Basaksehirjem, tedaj je odigral le prvi polčas

Aljaž StrunaCarpi (ITA II)

81' (1:1)

Olimpija - Domžale 3:1

46' (2:1)

igral v prvem polčasu, na začetku drugega ga je zamenjal Alvaro Brachi

VEZISTI (9)
Valter BirsaChievo (ITA)Sampdoria - Chievo 1:1/zunaj ekipe (kartoni)
Matic ČrnicRijeka (HRV)

Rijeka - Hajduk 2:0

/

na klopi

Kevin KamplBayer Leverkusen (NEM)

Bayer - Köln 2:2

57' (0:2) (6,8)

igral od 57. minute dalje, ko je zamenjal poškodovanega Charlesa Aranguiza, en strel na gol

Rene KrhinGranada (ŠPA)

Osasuna - Granada 2:1

vso tekmo (6,5)

sedem dobljenih zračnih dvobojev, ena izgubljena žoga, brez strela na gol

Jasmin KurtićAtalanta (ITA)Atalanta - Milan 1:1 71' (1:0) (6,1)v 71. minuti vstopil v igro namesto Andree Petagna, dva dobljena zračna dvoboja, en uspešen štart, brez strela na gol
Žan MajerDomžale (SLO)Olimpija - Domžale 3:1vso tekmo/
Nik OmladičEintracht Braunschweig (NEM II)

Eintracht Braunschweig - Union Berlin 3:1;

Arminia Bielefeld - Eintracht Braunschweig 6:0

80' (3:1) (8,8);

vso tekmo (5,9)

igralec tekme (daleč najbolje ocenjeni igralec na srečanju), sedemkrat ustvaril priložnost za gol, dva strela (en v okvir vrat), pet uspešnih štartov, tri prestrežene podaje, v 80. minuti ga je zamenjal Salim Khelifi;

trije dobljeni zračni dvoboji, po dva uspešna štarta in prestreženi podaji

Benjamin VerbičKöbenhavn (DAN)

Köbenhavn - Bröndby 1:0

69' (1:0)

v igri od 69. minute dalje, ko je na zelenici zamenjal Kasperja Kuska

Miha Zajc
Empoli (ITA)

Cagliari - Empoli 3:2

76' (3:0) (7,8);prvič zaigral za Empoli po 12. februarju, v igro vstopil v 76. minuti, ko je zamenjal Mameja Thiama, kmalu po vstopu v igro zadel prvi gol v Serie A, šest minut pozneje je podal za drugi gol svoje ekipe, najbolje ocenjeni posameznik svoje ekipe
NAPADALCI (4)
Robert BerićSt. Etienne (FRA)

St. Etienne - PSG 0:5

69' (0:2) (5,9);

ob visokem porazu s PSG-jem igral do 69. minute, ko ga je na zelenici zamenjal Alexander Söderlund, tri izgubljene žoge, brez strela na gol

Roman BezjakRijeka (HRV)

vso tekmo

večkrat sprožil na vrata nasprotnik, najbolj nevarno je bilo v 21. minuti, ko je žoga po njegovem strelu zletela za las mimo vrat, v 62. minuti je prejel rumeni karton

Josip IličićFiorentina (ITA)

Fiorentina - Lazio 3:2

/druga zaporedna tekma, ki jo je odsedel na klopi (prejšnjič ob remiju s Sassuolom z 2:2)
Milivoje NovakovićMaribor (SLO)Aluminij - Maribor 3:1vso tekmo

/

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 15 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.