Finale se je končal z izidom 3:1 (14, -20, 22, 14). Ljubljančani so to tekmovanje osvojili četrtič zapored, letošnji naslov je popolnoma brezmadežen, saj so dobili prav vse tekme rednega dela in seveda obe na zaključnem turnirju.

Sorodna novica ACH v finalu srednjeevropske lige proti Mladosti

Mladost je igrala dobro
Slovenski podprvaki so imeli kar precej dela z mladimi Hrvati, ki jih vodi slovenski trener Radovan Gačić. Mladost je bila sicer v prvem nizu neprepoznavna, saj je osvojila 14 točk. Zobe je pokazala v nadaljevanju. Dobila je drugi niz (25:20), kljub velikemu zaostanku pa je tekmece v končnici tretjega skoraj ujela.

ACH zaključil s kar 11 zaporednimi točkami
V zadnjem nizu je bilo še izenačeno do 14:14, potem pa je slovenska ekipa nanizala kar 11 točk, kar je pomenilo 42. zmago v sezoni, v kateri torej še ne pozna poraza.

Merkur Maribor osvojil četrto mesto
V boju za tretje mesto je Zadruga Dob s 3:0 (21, 21, 29) ugnala drugega slovenskega predstavnika na turnirju Merkur Maribor.