Alen Šket je bil s 16 točkami najboljši igralec tekme. Foto: EPA
Blejci oddali en niz

Svoj sedmi naslov bodo lahko osvojili že v soboto, ko bodo na tretji tekmi še enkrat gostili Kanalce.
Na začetku tekme so gostitelji na krilih razpoloženega Alena Šketa, ki je v uvodnem nizu dosegel devet točk, hitro povedli z 18:9. Kanalci so se z odličnimi servisi Madžara Davida Szaba (osem točk v prvem nizu) približali na 16:21, a so jih branilci naslova na koncu ustavili pri 19 točkah.

V drugem nizu je Salonit igral še bolje, pri zbiranju točk pa je Szaba zamenjal Darijo Savičić. Zadnjič je bil izid izenačen na 21. točki, nato pa so varovanci Dragutina Šukerja dosegli tri točke zaporedoma, kar je bilo dovolj za izenačenje na 1:1 (22:25).

Gostje so pobudo prenesli tudi v tretji niz. Tako rekoč so bili ves čas v vodstvu, vodili še z 19:17, toda Szabo ni bil več na pravi ravni. V igro je pri Blejcih prišel tudi Oliver Venno, ki do takrat ni igral, razigral se je tudi kapetan Andrej Flajs. Z delnim izidom 3:0 so gostitelji prišli v prednost, s serijo 4:0 pa ga v svojo korist odločili s 25:21.

S tem je bilo odpora Salonita konec, saj je bil v zadnjem nizu povsem nebogljen (25:12).