ACH v Ligi prvakov klonil še četrtič
ACH klonil tudi v Gdansku

Poljaki so v 14 dneh drugič zanesljivo premagali slovenske prvake, ki so v prvem nizu korak držali do izida 11:11, s tremi zaporednimi točkami pa so jim gostitelji pobegnili na 14:11 ter svojo prednost do konca le še podvojili. Podobno je potekal drugi niz, v katerem so za Poljaki zaostajali za točko (12:13), v nadaljevanju pa so osvojili le še pet točk.

Ljubljanski odbojkarji so bili korak do zmage v tretjem nizu, saj so vodili že z 19:12. Vse je kazalo na njihov prvi osvojeni niz v letošnji Ligi prvakov, toda varovanci Andree Anastasija so se po drugem polminutnem odmoru le zbrali, "pritisnili" s servisi, na 21. točki izid izenačili, nato pa izkoristili svojo drugo zaključno žogo za novo zmago v skupini F.

V ljubljanski ekipi je bil z 11 točkami najbolj učinkovit Američan Eric Mochalski, kolikor jih je za Gdansk prispeval tudi njegov rojak Murphy Troy. ACH Volley bo svojo naslednjo tekmo v ligi prvakov igral 21. januarja, ko bo v dvorani Stožice gostil Vojvodino, ki je v sredo na prvi tekmi četrtega kroga skupine F v gosteh izgubila z Modeno z 0:3 (-6, -14, -25).