ACH Volley je pokvaril veselje 1.500 domačim navijačem. Foto: BoBo
Petra Kramolc
Kamničanke so morale priznati premoč Mariborčankam. Foto: OK Calcit Volleyball

Najučinkovitejša igralca v ljubljanski vrsti sta bila Mory Sidibe s 16 in Jan Klobučar s 14 točkami. Ljubljančani, pri katerih je zaigral tudi povratnik Mitja Pleško, manjkala pa sta poškodovana libero Aleš Fabjan in srbski bloker Borislav Petrović, niso pokazali najboljše igre, veliko težav so imeli predvsem pri sprejemu. Kljub temu pa njihova zmaga ni bila nikoli ogrožena, saj so znali izkoristiti svoje prednosti. To je bila predvsem igra ob mreži, tako v bloku kot v napadu, pa tudi s servisi, pri katerih sta se izkazala Gregor Ropret in Jan Klobučar, so povzročili veliko težav tekmečevemu sprejemu.

"Gledali smo razburljiv četrti niz, ki pa smo ga odločili v svojo korist in tako unovčili vstopnico za finale. Trije nizi so bili nizi ekstremov. Dva smo dobili, enega izgubili. Domača ekipa je pred svojimi navijači igrala borbeno, a zmagala je boljša ekipa. Moram čestitati fantom, mislim, da so vsi dali svoj doprinos k zmagi," je po tekmi dejal trener Luka Slabe.

Mariborčanke prvič leto premagale Kamničanke
Pri dekletih bodo naslov na domačem zaključnem turnirju v dvorani Lukna branile odbojkarice Nove KBM Branika. Mariborčanke so bile v polfinalu s 3:1 (-23, 22, 13, 18) boljše od Calcita Volleyballa in jih v četrtem letošnjem medsebojnem dvoboju premagale prvič. Zmago so dosegle predvsem zaradi boljšega sprejema servisov, pri katerem so gostje povsem odpovedale.
Prvi niz so dobile gostje, ki so po vodstvu s 23:24 izkoristile drugo zaključno žogo. Kamničanke so v drugem nizu zadnjič vodile pri izidu 16:17, nato pa so se razigrale državne prvakinje, ki so povedle s 24:20, pri 24:22 pa je Iza Mlakar dosegla zmagovito točko za izenačenje v nizih na 1:1. Mariborčanke so tretji niz začele silovito. Točke so dosegale z izdelanimi napadalnimi akcijami, v katerih so se odlikovale Mlakarjeva, Elena Kučej in Marina Kaučič. Povedle so z 8:4. Ko jim je z odlično igro v bloku uspelo ustaviti Ano Starčević, je bila pot do zmage odprta. Gostiteljice so tudi na začetku četrtega niza igrale zanesljivo. Ni jih zmedlo niti izenačenje na 11:11 in niz so dobile s 25:18.