Andrej Flajs je bil z 12 točkami drugi najuspešnejši pri ACH-ju. S 13 točkami je bil boljši le Janko Bregant. Foto: Aleš Fevžer
Švicarke boljše od mariborskih odbojkaric
ACH Volley nudil dober odpor Piacenzi

ACH je dobro odprl tekmo in povedel s 5:3. Izid v uvodnem nizu je bil kar sedemkrat izenačen, nato pa je Piacenza pri 16:15 prišla sploh do prvega vodstva. Končnica je povsem pripadla domačim, ki so niz dobili s 25:18. V drugem (nizu) je ACH zaostajal s 13:16, a se ni predal in povedel z 21:20. Niz je z asom v korist ACH-ja odločil Gregor Ropret.

Odlični Bregant držal ACH v igri
V tretjem nizu je Piacenza prevladala in ga dobila s 25:14. Tudi četrtega so domači bolje začeli, a se ACH ni predal. Po dobrem servisu Janka Breganta je semafor kazal 15:15. Temu so sledile tri zaporedne točke italijanskih podprvakov, a se slovenski prvaki niso predali. Odlični Bregant je z dvema zaporednima točkama izenačil na 18:18, po minuti odmora pa celo povedli z 19:18. Izid je bil nazadnje izenačen pri 22:22, nato pa je Piacenza le prišla do zmage s 25:23.

Flajs: Škoda, bili smo blizu
"Za vsako točko, ki smo jo dobili, smo se morali pošteno potruditi, medtem ko je nasprotna ekipa lažje prihajala do točk, predvsem v prvem in tretjem nizu. Dovolili smo jim, da so tudi na svoj lažji servis prihajali do točk. Škoda, bili smo dokaj blizu, ampak tudi tako se pokažejo njihove izkušnje," je po tekmi dejal kapetan ljubljanske vrsta Andrej Flajs.

ACH Volley bo naslednjo tekmo odigral doma v torek, 29. januarja, proti bolgarskemu predstavniku Marek Dupnici.