ACH Volley se je moral po izpadu iz Lige prvakov zadovoljiti s Pokalom CEV. Foto: BoBo

Lahko smo zadovoljni s prikazanim. Visoko raven smo držali do tretjega niza, ko nam je popustila zbranost. Za zmago pa smo se morali kar potruditi, odločilno je bilo, da smo zdržali vse pritiske Belgijcev, predvsem z njihovimi servisi. Knack nikakor ni slaba ekipa, od Toursa ali Belchatowa se razlikuje le po pomanjkanju izkušenj. Že uvrstitev v polfinale je za nas velik uspeh, res pa je, da smo javnost z nastopi v Ligi prvakov kar nekoliko razvadili. A če bi pred petimi leti kdo napovedal, da bo slovenska ekipa igrala polfinale drugega najkakovostnejšega evropskega tekmovanja, ne bi nihče verjel.

Andrej Flajs, kapetan ACH Volleyja
Alen Šket
Alen Šket je zbral 19 točk. Foto: BoBo
ACH v polfinalu s Poljaki

Prvi niz so pred 3.000 gledalci Ljubljančani dobili s 25:20, drugega s 25:17, tretjega pa s 25:22.
V polfinalu se bodo varovanci Igorja Kolakovića pomerili s Rzeszowom, ki je izločil Fenerbahče. Potem ko so Turki dobili prvo tekmo s 3:2, so bili v drugi Poljaki v izenačeni tekmi boljši s 3:1 (23, -23, 27, 23), tako da je odločal zlati niz, ki je s 15:12 pripadel domačim.

Odlična igra
Glasni navijači so ponesli igralce ACH-ja k zelo dobri igri proti trenutno četrtouvrščeni ekipi belgijskega prvenstva, ki je bila v preteklih letih tudi večkratna udeleženka Lige prvakov. V asih je bilo kar 8:1 v korist Belgijcev, a se je razlika naredila v obrambi. Razmerje v bloktočkah je bilo 15:3 za Slovence, ki so imeli tudi mnogo boljšo realizacijo napada.

Gostitelji v primerjavi s prvo tekmo niso popravili le servisa in sprejema, ampak so blesteli v vseh elementih - na začetku predvsem v igri v obrambi, kjer so na raznovrstne načine zaustavljali napade gostov.

Najučinkovitejši Šket
V prvem nizu so že ob prvem tehničnem odmoru vodili z 8:3, ob drugem 16:6. Gostje so se približali na 18:11, pozneje je bilo zaradi slabega sprejema domačih tudi 19:14 in 22:18, toda Kolaković je z dvema polminutnima odmoroma še pravočasno zaustavil nalet tekmecev, tako da vodstvo domačih ni bilo resneje ogroženo.

Ljubljančani so po zaslugi razpoloženega kapetana Andreja Flajsa ob prvem tehničnem odmoru drugega niza vodili za tri točke, a so jih Belgijci na deveti točki ujeli. Toda ACH se je hitro pobral, s štirimi zaporednimi točkami je spet lažje zadihal, Alen Šket je z asom poskrbel celo za vodstvo 15:10, od katerega si gosti niso več opomogli. Kolakovićevi varovanci so niz dobili celo lažje od prvega.

Čeprav je bilo sredi tretjega niza videti, da Belgijci nimajo možnosti, pa vendarle niso hoteli položiti orožja. Nekajkrat so zaostajali za štiri točke, a se vedno približali. Vse do izida 22:23, po katerem je najučinkovitejši igralec tekme Šket priboril prvo zaključno žogo, ki so jo domači z blokom tudi izkoristili.