Težko pričakovan začetek finalne serije ni potrdil nekatera pričakovanja, da bo letošnji boj za najboljšega v domačem prvenstvu izenačen kot že dolgo ne. Foto: MMC RTV SLO
V Kanalu gladka zmaga Blejcev

V prvih dveh nizih se je Salonit kar dobro upiral prvakom in zbral 22 oziroma 23 točk. V tretjem nizu je blejsko moštvo povedlo za devet točk. Gostitelji so zagrozili in znižali na 20:22, toda resnih možnosti za preobrat niso imeli. Izkušeni Bled je po zaslugi Alena Šketa izkoristil prvo zaključno žogo, potem ko je tretji niz dobil s 25:20.

Dvoboj, ki nikakor ni navdušil, je trajal uro in pol. Šket in Andrej Flajs sta za zmagovalce dosegla po 11 točk.

V seriji na tri zmage bo naslednja tekma v soboto v Radovljici.

Prva tekma, četrtek ob 17.30:
SALONIT - ACH VOLLEY (v zmagah 0:1)
0:3 (-22, -23, -20)

Salonit Anhovo:
Luz 11, Kaminski 4, Potočnik 12, Dos Santos 4, Vinčič 3, Savičić 4.
ACH Volley: Flajs 10, Pajenk 8, Čebron 5, Šket 12, Pleško 9, Perez 1, Satler 1.

Druga tekma bo 18. aprila ob 19.00, v Radovljici, tretja 21. aprila ob 17.30, prav tako v Radovljici.