ACH Volley si lahko napredovanje v nadaljnje tekmovanje zagotovi že prihodnjo sredo v Parizu. Foto: MMC RTV SLO
Jasmin Čuturič
Jasmin Čuturič je z odličnimi servisi prevesil tehtnico na stran Bleda. Foto: MMC RTV SLO
Blejci dobili dramo v Tivoliju

ACH Volley je po pravi drami ugnal Paris s 3:2. Blejci so prvi niz dobili s 25:21, nato pa v drugem pri vodstvu s 16:12 dopustili Francozom delni izid 0:5 in izenačenje. V tretjem nizu so z dobrim sprejemom in začetnimi udarci slavili s 25:20, četrti pa je bil izenačen le do sedme točke. Ko so gostje ušli na +6, je trener Dragutin Baltič odpočil nosilce, kar se mu je obrestovalo v "tie-breaku".

Zbrani Čuturič
Bled je sicer na začetku zaostal s 5:8 in 6:9, pri izidu 9:11 pa je k servisu stopil Čuturič in popeljal kolege do nedosegljive prednosti 14:11. Najbolj učinkovit igralec tekme je bil Američan Touzinsky, ki je na Gorenjsko prišel prejšnji ponedeljek. Dosegel je 18 točk.

"Menim, da smo zmagali zasluženo. V četrtem nizu smo popustili pri servisu in sprejemu, toda v odločilnih trenutkih smo to popravili. Če bomo ponovili današnjo igro, se tudi v Parizu lahko nadejamo uspeha," je bil po tekmi, ki je trajala dve uri in sedem minut, zadovoljen kapetan Davor Čebron.