Brazilci so upravičili vlogo favoritov in osvojili naslov prvaka. Foto: EPA
Murilo Endres in Yoandy Leal Hidalgo
Brazilci so v finalu nadigrali Kubo. Foto: Reuters

Z zmago na 17. svetovnem prvenstvu so se Brazilci na drugem mestu s po tremi naslovi izenačili z Italijo, tri več ima nekdanja Sovjetska zveza. Brazilija je upravičila vlogo favorita in olimpijskemu naslovu ter osmim slavjem v zadnjih desetih letih svetovne lige dodala tretji zaporedni naslov svetovnega prvaka.

V finalu so Brazilci zanesljivo odpravili Kubance. Že ob prvem tehničnem odmoru so vodili z 8:3 in na koncu dobili prvi niz s 25:22. V drugem so povsem zagospodarili na igrišču in slavili v nizu s 25:14, v tretjem pa so se Kubanci le nekoliko prebudili in celo povedli za dve, a so jih Brazilci ujeli pri 12, nato pa je z začetnim udarcem zablestel Bruno Rezende.

Srbi do tretjega mesta
Bronasto odličje so osvojili Srbi, ki so s 3:1 v boju za tretje mesto ugnali gostitelje tekmovanja. Najboljši posameznik vrste trenerja ACH Volleyja Igorja Kolakovića je bil Ivan Miljković, ki je dosegel 22 točk, pri Italiji jih je Simone Parodi dosegel 18. Italijanski reprezentant slovenskih korenin Matej Černic na tekmi ni igral.