Zmaga nad večnim tekmecem iz Ljubljane je za Calcit Volley najslajša, a tokratna, roko na srce, ne prinaša veliko, saj je jasno, da bodo šli Kamničani v končnico s tretjega mesta. Foto: Klemen Brumec

Ponedeljkov obračun 20. kroga državnega prvenstva se je končal s 3:2. Kamničani so bili (potem ko so prejšnji teden izgubili z Merkurjem Mariborom) zelo motivirani, da znova pokažejo svojo vrednost, medtem ko se je igralcem ACH-ja malce poznala utrujenost, potem ko so prišli iz Kazana, kjer so končali nastope v Ligi prvakov.

Dvoboj je trajal kar dve uri in osem minut, le v drugem nizu (25:20 za Calcit) ni bilo preveč razburljivo. Miha Bregar je bil z 22 točkami najučinkovitejši pri zmagovalcih, 21 jih je dodal Klobučar, 15 pa Hebda. Srbski korektor Božidar Vučičević 22 za goste.

V četrtem nizu je imel Calcit Volley zaključno žogo za zmago, toda gostje so se rešili in izsilili peti niz, v katerem so z Miloszem Hebdo na servisu povedli s 7:4. Na osmi točki je bilo znova izenačeno, v finišu pa so imeli domači več moči in tudi nekaj sreče: pri odločilni točki se je žoga po servisu Hebde od mreže odbila v polje ACH-ja.

Maribor zanesljiv, preobrat v Kanalu
Vodilni Maribor ni imel večjih težav s Krko (3:0), le v zadnjem nizu (29:27) se je mučil. "Prva dva niza smo odigrali odločno in agresivno ter pustili nasprotnike daleč zadaj. Nato smo jim v tretjem dopustili, da se razigrajo, ampak smo se vseeno veselili zaslužene zmage," je povedal Miha Cafuta, ki je prispeval pet točk. Najučinkovitejša sta bila s po 11 točkami Donik in Kisiliuk.

Salonit je bil proti Pomgradu že v nezavidljivem položaju (0:2), a se je rešil in peti niz dobil s 15:8. Gostitelji so v odločilnem nizu z blokom Radosavljeviča nad Djordjevičem povedli s 4:3. Kanalci so bolje zaigrali v bloku, kjer je kraljeval Boharev. Ekipi sta igralni polji zamenjali pri rezultatu 8:4 za Kanalce. Po napaki gostov na mreži je Salonit pobegnil na 10:5, Prekmurci so se še približali na 11:8, za kaj več pa niso imeli moči.

V soboto bo v Tivoliju derbi vodilnih dveh ekip ACH-ja in Maribor Merkurja, ki bo odločal o prvem mestu opred končnico.