Varovanci Glena Hoaga so brez pravega tekmeca v Sloveniji. Foto: FOTO BOBO
Vid Jakopin (v bloku) je bil z 12 točkami najučinkovitejši Blejec. Foto: foto-forma
Vid Jakopin
V vrsti starih-novih prvakov je blestel Jakopin. Foto: FOTO BOBO
Blejci premočni za Salonit

Kot na obeh dosedanjih finalnih tekmah so bili tudi na odločilni tretji tekmi 1. DOL Radenska Classic Gorenjci prevelik zalogaj za tekmece iz Kanala in se po treh finalnih zmagah veselijo sedmega naslova državnih prvakov, šestega zapored.

Kanalci so nastopili brez svojega najboljšega igralca Davida Szaba, ki si je na drugi tekmi znova poškodoval koleno. Blejco so bili v dvorani Srednje gostinske šole pred 600 gledalci boljši v vseh prvinah, predvsem pri sprejemu in bloku.

Varovanci Dragutina Šukerja so korak s favoriti izgubili že na začetku. Po izidu 6:5 so Blejci po zaslugi nezaustavljivega Vida Jakopina naredili delni izid 9:3. Pri Primorcih je na začetku točke nabiral le Darijo Savičić. Kmalu je postalo jasno, da bodo morali Blejcem še tretjič zapored v finalih državnega prvenstva čestitati za naslov.

Ko je bilo treba, prestavili v višjo prestavo
ACH Volley je silovito nadaljeval tudi v drugem nizu. Matej Vidič, ki je z blokom zaključil že prvi niz, je nadaljeval z dobrimi obrambnimi akcijami. Varovanci kanadskega stratega Glena Hoaga so povedli 8:1 in ga niso več izpustili iz rok.

Začetek tretjega niza je prinesel nekaj manjših težav za favorite, ki pa so bile kmalu preteklost, povedli so 8:5. Salonit je po seriji točk Savičića izenačili in povedel (18:17), nato pa so domači prestavili v višjo prestavo in zasluženo zmagali, kapetan Andrej Flajs je dvignil pokal za prvaka.

Izjave po tekmi:
Andrej Flajs (kapetan ACH Volleyja): "Danes smo imeli nekoliko lažje delo kot na prejšnjih tekmah, saj je imel Salonit velike težave pri zaključevanju akcij. Po svoje pa je bila tekma težja. Zaradi tega, ker smo tekmecem hitro ušli, je bilo težko zadržati visok ritem. Toda trener Glenn Hoag nam je vseskozi poudarjal, da je bila to priprava za prvi dvoboj lige prvakov proti Trentinu, ko bomo morali biti ves čas na visoki ravni. Delno smo pri upoštevanju trenerjevih navodil uspeli, nekaj zbranosti smo izgubili le v tretjem nizu. Zmagali smo zasluženo in verjamem, da se bo naša prevlada na slovenskih igriščih nadaljevala v naslednjih sezonah. Večina naših igralcev bo tudi v naslednji sezoni igrala v našem dresu, ne vidim pa kluba, ki bi se lahko tako okrepil, da bi nas lahko ogrozil."

Vid Jakopin (igralec ACH Volleyja, MVP prvenstva): "Salonit je igral brez korektorja Davida Szaba, kar je tehtnico dokončno prevesilo na našo stran. Moram pa reči, da serija ni bila lahka, kot kažejo rezultati, saj so se tekmeci vsaj v določenih delih dobro upirali. Toda kakovost je vendarle zmagala in vesel sem, da je tako."

Dragutin Šuker (trener Salonita): "Lahko smo z zadovoljnim z rezultatom, ki smo ga naredili, drugo mesto je lep uspeh. V boju za prvo mesto se nismo slepili, da bi lahko Blejce ugnali, a pričakoval sem nekoliko boljši odpor. Brez Szaba smo bili danes nemočni, saj vemo, kaj nam pomeni. Blejci imajo širšo klop, v Sloveniji na splošno izstopajo po kakovosti, vse druge ekipe pa so enakovredne. Pri vseh je viden napredek, kakovost odbojke je na mnogo višji ravni, kot je bila, ko sem jo jaz prejšnjič zapustil."

1. DOL (M), finale, tretja tekma
ACH VOLLEY - Salonit Anhovo
3:0 (15, 16, 20)
ACH Volley: Jakopin 12, Flajs 10, Vidič 9, Venno in Šket po 5, Pajenk 4, Petković 1.
Salonit Anhovo: Savičić 11, Paliska in Kovačič po 6, Kaminski in Dabović po 4, J. Kovačič in Mijatović po 2.

3:2 (-15, 29, -14, 20, 14)
Calcit Volleyball: Bratož 21, Turnšek 18, Beatie 16, Toone 13, Strel Kosmač 8, Kocjan 5, Vrhovnik 4, Lenarčič 3.
Nova KBM Branik: McNatt 22, Petho 18, Potokar 16, Guštin in Vardič po 12, Kočar 5.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage. Tretja tekma bo v nedeljo.