Sanja Malagurski je dosegla kar 28 točk za Novogoričanke. Foto: MMC RTV SLO
Hitovkam zmaga v Interligi

Tekmo v slovaški Myavi so obetavneje začele Štajerke. V uvodnem nizu so varovanke Mitje Koželja z dobrimi servisi otežile Primorkam sprejem in jih oddaljile od mreže. Zanesljivo so povedle s 16:9 in celo z 20:11 in niz je bil odločen. V drugem nizu so Hitovke izboljšale sprejem, delovati je začel tudi njihov blok. Slovenske državne prvakinje so povedle s 16:11 in uspele izid poravnati (25:22).

Srečanje vseskozi izenačeno
V tretjem nizu so se vnovič razigrale Mariborčanke in si tako kot tudi v uvodnem nizu priigrale neulovljivo prednost (20:11). Novogoričanke so se sicer približale na 22:24, a zatem vseeno klonile. Že zadnje minute tretjega niza so napovedovale, da aktualnih podprvakinj Interlige ne gre odpisati. Nadaljevanje je potekalo po njihovih notah. Ves čas so bile v rahli prednosti, a se od žilavih nasprotnic nikakor niso uspele odlepiti. O zmagovalcu je odločala šele končnica, ki je s 25:23 pripadla varovankam Tilna Kozamernika.

Tudi Mariborčanke so imele zaključno žogo
Tudi odločilni niz je bil zelo izenačen. Novogoričanke so si priigrale lepo prednost (8:4), v nadaljevanju pa dovolile, da so jih Mariborčanke pri 13. točki ujele. Sledil je boj za vsako žogo. Najprej so dve zaključni žogi zapravile Hitovke, pozneje eno tudi Branikovke (16:15), na koncu pa sta servis in blok finale prinesla Hitovkam.

V drugem polfinalu je Post s 3:0 odpravil Rijeko. Finale bo v torek ob 17.00.