Sonja Borovinšek je v Novi Gorici za zmago Mariborčank prispevala 16 točk. Foto: MMC RTV SLO
Aleš Pajenk in Mitja Pleško
Aleš Pajenk in Mitja Pleško sta se veselila zmage v Kranju. Foto: MMC RTV SLO

Novogoričanke so pred začetkom finalne serije veljale za favoritinje, predvsem zaradi gladke zmage na zadnji medsebojni tekmi na zaključnem turnirju srednjeevropske lige na Reki, a so Mariborčanke pokazale, da lahko po sedmih letih čakanja vrnejo naslov v Maribor.

Dober začetek, slab konec
Domače igralke so začele odločno in prvi niz dobile s 25:23. Vodile so že z 8:3 in 16:10, nato pa začele popuščati, a gostjam preobrat vseeno ni uspel. Je pa končnica prvega niza že nakazala razmerje v drugem nizu, ki so ga Štajerke v svojo korist odločile gladko s 25:18, potem ko so vodile z 9:2 in 17:8.

Odločila končnica tretjega niza
Tretji niz je odločila šele končnica, v katerem so bile bolj zbrane gostje (23:25). Tedaj so se gostiteljice znašle pod pritiskom, kar so Mariborčanke izkoristile. V četrtem nizu so bile prepričljive v vseh elementih igre, še posebej v napadu, kjer so blestele predvsem Vesna Vardič (17 točk), Sonja Borovinšek (16) in Anita Pethö (16). Na koncu je na semaforju pisalo 25:19. Pri Novogoričankah sta bili najbolj razpoloženi Katja Jontes in Tjaša Testen s po 13 točkami.

Državni prvak bo moštvo, ki bo prvo prišlo do treh zmag.

"Brejk" uspel tudi ACH-ju in Salonitu
Na prvih polfinalnih tekmah pri moških sta s 3:1 slavila ACH Volley in Salonit, ki sta v gosteh odpravila Astec Triglav oziroma Ekipo Marchiol Vodi.