ACH Volley je v Murski Soboti slavil s 3:1. Foto: Blaž Weindorfer

Pri dekletih so brez poraza še tri ekipe, Nova KBM Branik, Calcit Volley in GEN-I Volley.

Derbi med Panvito Pomgrad in ACH Volleyjem Ljubljana je dodobra napolnil dvorano v Murski Soboti, gostitelji pa so svoje navijače še posebej navdušili v prvem nizu, v katerem so s praktično brezhibno igro onemogočili tekmece. Ti so imeli veliko težav s sprejemom, stekel jim ni niti začetni udarec.

V drugem nizu sta zmago ljubljanskemu moštvu z dobrimi servisi zagotovila Mihajlovič in Pleško. V nadaljevanju sta se razigrala še Pokeršnik in Videčnik, v bloku je bil uspešen Purić. Na drugi strani mreže so bili najbolj razpoloženi Grut, Rojnik in Bogožalec, ki so skupaj sicer dosegli 44 točk, a jih je kar trinajstkrat zaustavil ljubljanski blok, poleg tega pa so si Prekmurci v ključnih trenutkih tretjega niza privoščili napake, ki so jih stale vsaj kakšne prvenstvene točke. Zmage so se tako zasluženo veselili gostje.

Obračun s Panvito je bil za Ljubljančane dobra priprava pred tekmo kvalifikacij za Ligo prvakov, ki jo bodo v sredo v Ljubljani odigrali proti ruskemu velikanu, Lokomotivu iz Novosibirska.

V ženski konkurenci sta obe najboljši ekipi v zadnjih sezonah, Nova KBM Branik in Calcit Volley, še brez poraza. Kamničanke so tekmicam doslej oddale le dva niza, Mariborčanke pa enega. Brez poraza so tudi še Novogoričanke, ki so v derbiju 5. kroga s 3:1 odpravile Alianso iz Šempetra. Začetek srečanja v Novi Gorici je pripadel gostjam, ki so z dobrimi začetnimi udarci onemogočile napade domače vrste in prepričljivo dobile uvodni niz. V nadaljevanju se je razmerje moči na igrišču spremenilo, igralke GEN-I Volleyja pa so si z dobro igro v bloku, obrambi in v protinapadih zagotovile še peto prvenstveno zmago.