Kapetanka Nove KBM Branik Aleksandra Milosavljevič je visoko dvignila pokal. Štajerke so letos osvojile tudi pokal. Foto: MMC RTV SLO
Calcit Volleyball
Kamničanke so morale predati žezlo. Foto: Primož Mahkovec
Mariborčanke potrdile premoč
Mariborčanke odbojkarske prvakinej

Štajerke so tako ekspresno, s 3:0 v zmagah, prišle do jubilejne 10. zvezdice. Kamničanke, branilke naslova, so bile najbližje uspehu v 2. nizu, ko so že vodile z 18:15, a je nato gostjam po zaslugi odličnih servisov Sare Valenčič uspel delni niz 5:0, s katerim so prešle v vodstvo, ki ga do konca (23:25) niso več izpustile iz rok.

To je bil trenutek odločitve, saj v tretjem nizu domače niso več zmogle dovolj moči, da bi ogrozile gostje na poti k novemu naslovu državnih prvakinj. Odločilno točko je z asom prispevala Katja Karin Pintarič.

Bruno Najdič, trener Nove KBM Branika: "Ekipi sta definitivno zelo izenačeni, kamniška je celo bolj izkušena kot naša na novo sestavljena z veliko mladimi igralkami. Mi smo od avgusta gradili, garaško delo pa se nam je obrestovalo celo bolj, kot smo si mislili. Dvojna krona je po desetih letih spet v Mariboru in vsi smo zelo zadovoljni. Pred začetkom nisem pričakoval, da se bo serija končala z izidom 3:0 v našo korist."