Mariborčanke so tako tekmovanje brez točke končale na zadnjem mestu v skupini B, so pa s svojo najboljšo igro v Ligi prvakinj prišle vsaj do prvega osvojenega niza.

Za slovo od Lige prvakinj šesti poraz Mariborčank

V prvem nizu so Štajerke držale korak s tekmicami do 3:3, nato pa so Italijanke dosegle pet točk zapovrstjo in pobegnile na 8:3. Ko je pri 18:13 za Scandicci že kazalo na lahko zmago gostij, pa so slovenske prvakinje silovito odgovorile. Z nizom točk so prišle v vodstvo z 19:18 in 23:19 ter izkoristile četrto zaključno žogo (25:23).

Dobro igro so gostiteljice prenesle tudi v uvod drugega niza, ko so hitro povedle s 4:1. Vodile so še s 6:5, potem pa se je tehtnica nagnila na italijansko stran. Po treh zaporednih točkah so tekmice povedle s 15:9, v nasprotju s prvim nizom pa tega niso več izpustile iz rok (25:20).

Tretji niz so bolje začele Italijanke, ušle na 3:0 in 6:2, podobno prednost pa so držale tudi v nadaljevanju, ko so vodile že z 11:6. Toda borbene domačinke so se znova pobrale in izid poravnale na 11. Po izenačeni igri v nadaljevanju pa se je Scandicci odlepil na 21:17 in niz dobil s 25:20.

V četrtem nizu so si Italijanke prvo resnejšo prednost priigrale pri 8:4, to pa nato še nadgradile na 12:6. Ko so povedle z 21:12, je bila tekma dokončno odločena (25:14).

Pri Mariborčankah sta bili s 17 oziroma 16 točkami najboljši Tessa Ann Grubbs in Anamarija Galić, pri gostjah pa z 18 oziroma 17 točkami Alexa Lea Gray in Jovana Stevanović.