Maja Guštin je bila med najučinkovitejšimi v domači ekipi. Foto: MMC RTV SLO
Mariborčanke na pragu naslova

Domače so v 1. nizu igrale preveč nervozno, kar so gostje izkoristiza vodstvo s 16:9, po katerem se Štajerke niso več približale. Drugi niz je bil bolj izenačen. Novogoričanke so Mariborčanke ujele na 20, a nato v končnici popustile. Tudi tretji niz je bil dramatičen. Primorke so povedle z 21:20, nato pa je na sceno stopila Sonja Borovinšek in nagnila tehtnico na domačo stran.

V zadnjem nizu je Nova KBM Branik povsem nadigrala nasprotnice in se pred 500 gledalcev v Lukni veselila dragocene zmage. V moškem finalu se bosta pomerila ACH Volley in Salonit.

KONČNICA (Ž), finale, druga tekma
NOVA KBM BRANIK - HIT NOVA GORICA 2:0
3:1 (-18, 21, 23, 15)

Nova KBM Branik: Pethö 21, Borovinšek 17, Guštin 16, Stojković 9, Vardič 5, Kočar in Knuplež po 2.

Hit Nova Gorica: Testen 16, Jontes in Potokar po 8, Milosavljević 7, Krstić 6, Spačal 5.
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage. Tretja tekma bo v sredo prav tako v Mariboru.