Nizozemci so dokazali, da sodijo med najboljše reprezentance na svetu. Foto: MMC RTV SLO
Slovence do konca kvalifikacij čakata še srečanji z Latvijo in Azerbajdžanom. Foto: MMC RTV SLO
Nizozemci znova premočni

Tulipani so ekspresno dobili prva niza, potem ko so Slovencem ušli na 8. oziroma 4. točki. Tudi v 3. je kazalo na njihovo zmago, saj so že vodili z 8:5. Toda varovanci Gregorja Hribarja se niso predali. Alen Komel je izenačil na 10:10, Tine Urnaut pa je nato poskrbel za prvo vodstvo (11:10). Niz je bil izenačen vse do končnice, kjer so več zbranosti pokazali Slovenci (25:23).

Slovenija v boj za 2. mesto
Slovenija je v 4. nizu izenačila na 16:16, nato pa je sledil nizozemski niz 3:0, ki je odločil dvoboj. "Tulipani" so si s tem praktično že zagotovili uvrstitev na evropsko prvenstvo, medtem ko Slovence čaka boj za 2. mesto, ki pelje v dodatne kvalifikacije.

Hribar: Pajenk prinesel preobrat
"Igrali smo mnogo bolje kot v Rotterdamu, vseeno pa to ni bilo dovolj za presenečenje. Začeli smo slabo in praktično smo samo podaljšali dogodke iz Rotterdama. Predvsem mislim tu na sprejem. Zamenjave igralnih mest so našo igro izboljšale, vstop Alena Pajenka pa je prinesel preobrat in tudi niz. Realno so vendarle Nizozemci boljši. Prvo mesto je tako oddano, naša naloga pa je da osvojimo drugo mesto, za to pa bomo morali igrati resno še na obeh preostalih dvobojih," je po tekmi ocenil slovensko igro selektor Hribar.

DRUGI TURNIR, Maribor

SLOVENIJA - NIZOZEMSKA
1:3 (-15, -19, 23, -20)

Slovenija:
Urnaut 11, Komel 10, Gasparini in Pajenk po 8, Flajs 7, Kamnik 5, Satler 2, Vidič 1.

Nizozemska: Van Dijk 23, Kooistra 14, Horstink 12, Bontje 7, Van Harskamp 3.

AZERBAJDŽAN - NIZOZEMSKA

Vrstni red: Nizozemska 8, Slovenija 6, Latvija 6, Azerbajdžan 4.

Na evropsko prvenstvo se neposredno uvrsti zmagovalec skupine, drugouvrščeno moštvo pa gre v dodatne kvalifikacije.