Slovenski odbojkarji so bili v Bolgariji avtsajderji, zato ni presenetljivo, da so izgubili vse tri tekme. Foto: EPA
Tretji poraz slovenskih odbojkarjev

Slovenci so dobili prvi niz s 25:22, naslednje tri pa izgubili na 18, 25 in 15. Slovenci so imeli svoje priložnosti, ki pa jih niso znali izkoristiti. Solidna igra v obrambi in dober blok sta bila premalo za presenečenje ...

Prelomen je bil tretji niz, v katerem so imeli varovanci Veselina Vukovića pobudo in pokazali najboljšo igro na tem turnirju. Tine Urnaut, Mitja Gasparini in Alen Pajenk so poskrbeli za vodstvo 11:7. Pri zaostanku 21:16 so se Srbi prebudili, naredili preobrat in dobili niz.

V četrtem nizu so evropski prvaki, ki so se prebili v polfinale (njihov tekmec bo Italija), zanesljivo nadzorovali položaj.

Slovenija je pred tem v bolgarski prestolnici izgubila s 3:0 tako proti Bolgariji kot Španiji.