Maja Guštin je bila razpoložena predvsem v prvem nizu. Foto: MMC RTv SLO
Tilen Kozamernik
Tilen Kozamernik je poudaril, da je poškodba Anje Zdovc zelo vplivala na nadaljnji potek srečanja. Foto: MMC RTV SLO

Slovenke so z odlično igro povedle s 5:2. V nadaljevanju so Francozinje znale kaznovati slabšo igro Slovenk (11:11). Ekipi sta se vse do konca niza izmenjavali v vodstvu. Prvo zaključno žogo (24:23) so si priigrale Francozinje, vendar jo je izničila Maja Guštin z uspešnim napadom, kasneje pa tudi odlično servirala. Katja Jontes je domačinke dvakrat zaustavila z blokom, kar je pomenilo zmago v prvem nizu (24:26).

Karmen Kočar ter napadih Tine Lipicer Samec in Sonje Borovinšek povedle z 2:0. V uvodu drugega niza si je Anja Zdovc poškodovala gleženj in ni več mogla pomagati soigralkam. Francozinje so izkoristile številne napake in povedle, na oba tehnična odmora pa odšle s točko prednosti. Prednost so uspešno zadržale do konca drugega niza (25:20).

Polom v tretjem nizu
Izenačen začetek tretjega niza ni napovedoval gladke zmage gostiteljic, ki so prvič občutneje povedle s 6:3, po prvem tehničnem odmoru pa so slovenske odbojkarice padle v vseh elementih igre (25:11).

V četrtem nizu so z dvema uspešnima napadoma ponovno povedle gostiteljice, vendar so naše hitro odgovorile z dvema uspešnima napadoma in izenačile. Toda preveč napak pri začetnih udarcih je pomenilo, da so Francozinje na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo dveh točk. Igra varovank Tilna Kozamernika tako pri sprejemu kot tudi pri bloku in začetnih udarcih ni bila več taka kot na začetku srečanja, tako da so Francozinje prednost uspele povečati in obdržati do končnih 25:20.

V petek ob 18.00 se bodo slovenske odbojkarice pomerile s Špankami, ki so bile danes proste.

Tilen Kozamernik: "Za zmago proti tako reprezentanci kot je reprezentanca Francije mora v ekipi prav vse 100-odstotno delovati. Vsekakor nas je iztirila poškodba Anje Zdovc. Ne morem reči, da bi srečanje dobili, če se to ne bi zgodilo, toda prepričan sem, da bi se z njeno kvaliteto in izkušnjami nize lahko precej bolj izenačeno pripeljali do končnice, tam pa je potem možno marsikaj. Zdaj je pred mano in ostalimi člani vodstva pomembna naloga. Dekleta moramo umiriti in jih čim bolje pripraviti na nadaljevanje turnirja. Že jutri nas čaka nov pomemben obračun s Špankami in dekleta se morajo zavedati svojih kvalitet ter jutrišnje srečanje odigrati tako kot znajo."