Po neprepričljivem začetku in izgubljenem prvem nizu so kamniške igralke stopnjevale ritem in zmagale s 3:1. Foto: Primož Mahkovec
Kamniška odbojka je državni naslov že slavila med moškimi, v ženski članski konkurenci pa še ne. Foto: Primož Mahkovec
Kamničanke zmago oddaljene od naslova

Uvodni niz so dobile gostje, naslednje tri pa Kamničanke, ki so tako v dveh dneh dvakrat premagale finalne nasprotnice in v zmagah povedle z 2:1. Četrta tekma bo v sredo v Mariboru, morebitna peta pa v petek spet v Kamniku. Naslov bo osvojila ekipa, ki bo zmagala trikrat.

Monika Potokar (8 točk) in gostje so hitro povedle z 1:0. Podobno kot v soboto se je kamniški stroj ogrel v drugem nizu, pomembno vlogo pa je odigrala Tea Lenarčič, ki je razigrala svoje soigralke.

Odločilen je bil tretji niz, v katerem so Kamničanke spet narekovale ritem, a jim je odlična Katja Medved preprečevala lahke točke. Na drugi strani je domači trener Franci Obolnar zadel z menjavami, kar pa ni uspelo Brunu Najdiču. V dramatični končnici sta z blokoma zaključili Lenarčičeva in Lynne Beattie.

V četrtem nizu so gledalci videli samo eno ekipo in šov kamniških blokerk, ki sta dali v tem delu igre kar 14 točk.

Kamniško občinstvo je na nogah pričakalo konec tekme, na koncu pa so gledalci skupaj igralkami zapeli Teji Lenarčič, ki si je z izjemno predstavo sama dala najlepše darilo za 20. rojstni dan.