Odbojkarice Hita Nove Gorice so še drugič osvojile pokal. Foto: RTV SLO
Pokala v Novo Gorico in na Bled

V finalu so pred domačimi gledalci s 3:1 (-19, 23, 20, 21) premagale državne prvakinje, TPV iz Novega mesta. V prvem nizu so Dolenjke dolgo časa lovile Goričanke, nato pa ga z delnim izidom 9:0 odločile v svoj prid. Hitovke so vrnile udarec v drugem nizu, ko so vodile
že s 7 točkami, vendar so v tesni končnici izkoristile šele četrto zaključno žogo. Naslednji niz je gostiteljicam pripadel po preobratu od 12:15 do 16:15 in 22:17, v zadnjem pa so vodile vseskozi. Najboljša igralka tekme je bila komaj 16-letna in 192 centimetrov visoka Sanja Malagurski iz Srbije.

Velik preobrat v drugem nizu
Pri moških je Autocommerce Bled s 3:0 odpravil Salonit. Odločilen je bil drugi niz, ko so Kanalci vodili že s 17:10 in nato s 24:23, a so Blejci na krilih Tineta Urnauta in Andreja Flajsa vseeno pobegnili na 2:0. V prvem je v odločilnih trenutkih blestel Mitja Pleško, v tretjem pa Salonit ni več nudil večjega odpora.