Alen Pajenk je bil najbolj razpoložen slovenski odbojkar. Foto: EPA
Odbojkarji kaznovani za slabo igro
Prvi poraz slovenskih odbojkarjev

Po sedmih zmagah v evropski ligi so odbojkarji slovenske izbrane vrste nepričakovano izgubili pred domačimi navijači v mariborski Lukni. Veliko Britanijo je Slovenija že v soboto premagala, boljša pa je bila tudi dvakrat v gosteh. Kljub vsemu Slovenci še naprej zanesljivo vodijo v skupini A. Na zadnji tekmi so pokazali katastrofalno igro. Ogromno težav so imeli s sprejemom. Prvi niz je Slovenija izgubila na 23, drugega na 16 in tretjega na 21.

Reprezentanci se težave s poškodbami že poznajo, saj prva postava praktično igra ves čas. Srečanje so sicer Slovenci začeli dobro in povedli s 6:2, a nato so povsem popustili. Klemen Čebulj je napravil ogromno napak pri sprejemu, Mitja Gasparini v napadu, slovenska obramba pa je bila brez pravega bloka. Drugi niz so gostitelji začeli s 3:0, za tem pa je sledil nov razpad sistema in sledile so minute povsem v znamenju Britancev. V zadnjem nizu so gostje vodili skozi vso igro.