Slovenija vsekakor ni imela svojega dne, toda vseeno se je rešila. V četrtem nizu je ubranila zaključno žogo, v petem pa takoj povedla s 5:1. Tonček Štern je dosegel 31 točk. Foto: VNL

Tonček Štern je bil z 31 zelo razpoložen, preostali pa niso igrali tako poletno kot na nedavnem turnirju v Stožicah. K sreči se je na koncu prebudil Klemen Čebulj (16 točk), kapetan Tine Urnaut je dodal 12 točk. Pri Argentincih, ki so bili boljši v bloku (13:8), je izstopal Bruno Lima s 26 točkami.

Slovenci na začetku delovali utrujeno
V prvem nizu (25:19 za Argentino) so bili Slovenci hitro v zaostanku 6:3 in so delovali precej utrujeno. Argentinci so naredili malo lastnih napak, bili so razpoloženi v napadu, povedli s 15:11 in 20:17, niz pa končali z delnim izidom 5:1. Bruno Lima je že v prvem nizu dosegel osem točk.

Drugačen obraz v drugem nizu, v ospredju Pajenk
Slovenija se je v drugem nizu (25:17) občutno dvignila, odličen je bil bloker Alen Pajenk. S tremi zaporednimi točkami je prišlo vodstvo z 10:8, Tine Urnaut je z uspešnim napadom poskrbel za 15:11, njegov as pa je pomenil vodstvo z 20:14. Učinkovitost slovenskega napada je bila po dveh nizih (54 %) že višja kot pri tekmecih.

V vrstah argentinske reprezentance je bil razpoložen predvsem Bruno Lima (26 točk). Foto: VNL

Cretu poskušal z Možičem in Bračkom
V tretjem nizu znova nič ni šlo po slovenskih željah. Pri argentinskem vodstvu 11:6 je v igro namesto Klemna Čebulja vstopil Rok Možič, selektor Cretu pa je poskušal s še enim sprejemalcem Rokom Bračkom, vendar to ni prineslo preobrata. Lima je nadaljeval šov, Luciano De Cecca je odlično razigraval soigralce ... Argentina je niz dobila na 17, do konca tretjega niza je bila v bloku boljša z 8:2, Slovenci pa so tudi naredili preveč lastnih napak.

Priložnost znova dobil Štalekar
Slovenci so se zavedali, da jim teče voda v grlo, vseeno pa so v četrtem nizu lahkomiselno zapravili prednost 9:6 in tekmeci so po petih zaporednih točkah povedli z 11:9. Ko je vrag vzel šalo, se je slovenska igra znova dvignila, svoje je dodal tudi Sašo Štalekar, ki je zamenjal Pajenka. Jan Kozamernik je dosegel as za 19:16, v naslednji akciji je bila po ogledu videoposnetka točka prav tako dodeljena Sloveniji, kar pa je le na videz odprlo vrata za miren zaključek niza. Argentinci so namreč s tremi zaporednimi točkami izenačili na 24.

Varovanci selektorja Gheorgheja Cretuja so redni del Lige narodov končali na vrhu lestvice z 11 zmagami in le enim porazom, medtem ko je Argentina za las ujela najboljšo osmerico s šestimi zmagami in šestimi porazi. Foto: www.alesfevzer.com

Rešili zaključno žogo in prevladovali v 5. nizu
Sledila je prava drama, Argentinci, bronasti z olimpijskih iger v Tokiu, so tudi zapravili zaključno žogo, as Tončka Šterna pa je le prinesel slovensko zmago v nizu z 29:27. Klemen Čebulj je v četrtem nizu dosegel sedem točk. V odločilnem nizu se je znova pokazala slovenska nepopustljivost, ki je fante krasila celotno letošnjo Ligo narodov, ko so dobili vseh pet tekem v petem nizu. Z vodstvom 5:1 so takoj postavili temelje končne zmage, prednost pa uspešno držali do konca. Blok Čebulja in Kozamernika je pomenil prednost 11:6, na koncu pa Argentinci niso več nudili pravega odpora in Slovenija je tekmo končala s tremi zaporednimi točkami za 15:7.

Slovenci rešili zaključno žogo Argentincev in se prebili v polfinale Lige narodov