Slovenski odbojkarji so z manjšimi težavami premagali odbojkarje Madžarske. Foto: STA
Dejan Vinčič
Dejan Vinčič je kljub bolečinam pomagal svoji reprezentanci do pomembne zmage. Foto: OZS
Alen Šket
Alen Šket je k zmagi nad Madžari prispeval 5 točk. Foto: OZS
Tina Lipicer Samec
Tina Lipicer Samec je bila ena boljših slovenskih odbojkaric ob porazu z Belgijkami. Foto: MMC RTV SLO

V prvi tekmi proti Madžarski so Slovenci z lahkoto zmagali, tokrat pa so imeli precej več dela, saj so izgubili celo dva niza. Dejan Vinčič, ki je izpustil jutranji trening, je pred tekmo zaužil dve tableti proti bolečinam. Zavedal se je, da bo na tem turnirju veliko odvisno od njegovih predstav, zato je stisnil zobe in pomagal soigralcem. V prvem nizu je bilo bistveno več napak kot na prvi tekmi v Mariboru, a so se Slovenci na koncu vendarle zbrali ter dobili prvi niz.

V drugem nizu so Madžari zaostajali že s 13:16, nato pa so se čudežno pobrali, povedli s 23:22, nato ubranili dve nizžogi in prišli do izenačenja. Tretji niz so, čeprav so večji del zaostajali, dobili Slovenci. Četrti niz so Madžari mirno pripeljali do konca, toda v "tie breaku" je vendarle prišla do izraza slovenska kakovost. V njem zmaga Slovenije ni bila vprašljiva, največ zaslug za to je imel na koncu Alan Komel.

Selektor: Danes nismo bili pravi
"Tekma je bila natančno taka, kot sem igralce opozarjal, da bo. Prva tekma je že na splošno najtežja, in če vemo, da smo igrali proti neobremenjenemu tekmecu, ki je že v zadnjih tekmah v Mariboru pokazal določeno kakovost, nekaj takega ni presenečenje. Mi danes nismo bili pravi, predvsem pri servisu in posledično bloku. Imeli smo tudi nekaj težav s poškodbami. Najprej Vinčiča, nato sta se v igri poškodovala še Šket in Kamnik. Ne glede na to, da danes nismo pokazali blesteče predstave, verjamem, da jutri lahko premagamo Španijo. Gladko dobljen tie break današnje tekme nam lahko v smislu samozavesti pomaga kakor nam lahko pomaga tudi to, da smo si vsaj dodatne kvalifikacije že zagotovili," je po tekmi dejal Veselin Vuković.

Odbojkaric ne bo na EP-ju
Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je v uvodni tekmi drugega kvalifikacijskega turnirja za nastop na EP-ju v Constanci z 1:3 (-14, 22, -20, -17) izgubila proti Belgiji. S tem je zapravila vse možnosti, da bi prihodnje leto igrala na prvenstvu stare celine.

Odbojka, moški:

KVALIFIKACIJE ZA EP 2011, DRUGI TURNIR, Tel Aviv

MADŽARSKA - SLOVENIJA
2:3 (-21, 27, -18, 19, -8)

Madžarska: Bagics 9, Toth 1, Kovacs 14, P. Nagy 15, J. Nagy 11, S. Nemeth 18, Nacsa 1.

Slovenija: Pajenk 12, Šket 5, Gasparini 7, Kamnik 3, Vinčič 5, Jakopin 18, Urnaut 12, Radovič 12, Komel 8.

IZRAEL - ŠPANIJA
1:3 (-22, 15, -23, 14)

Sobota ob 20.30:
SLOVENIJA - ŠPANIJA

Nedelja ob 19.30:
IZRAEL - SLOVENIJA

Vrstni red: Slovenija 8, Španija 7, Madžarska 5 in Izrael po 4.

Na evropsko prvenstvo se neposredno uvrsti prvouvrščena ekipa, drugouvrščena pa nastopi v 3. krogu kvalifikacij.