Mitja Gasparini je bil s 23 točkami najučinkovitejši mož srečanja. Foto: Foto Bobo
Odbojkarji boljši od Čehov

Po petih krogih je Slovenija s tremi zmagami prišla na vrh skupine, ob tem da imata Porugalska in Grčija tekmo manj. Slovenija in Češka se bosta pomerili še enkrat v soboto ob 17. uri prav tako v dvorani Tivoli.

Po prepričljivi igri in nenehnem vodstvu v prvem nizu (25:18) so Slovenci v drugem že na začetku zaostajali za 7 točk. Izid jim je uspelo izenačiti na 23, vendar so niz s 24:26 kljub temu dobili Čehi. V tretjem nizu je bila Češka vseskozi v prednosti. Varovanci Iztoka Kšele so se približali le pri izidu 18:19. Na koncu je bilo 21:25.

Preobrat je prinesel Tine Urnaut, ki je sploh prvič v letošnji evropski ligi stopil na parket konec tretjega niza. Ob podpori odličnega Aleša Pajenka, Andreja Flajsa in Mitje Gasparinija so Slovenci četrti niz dobili s 25:18, zadnjega pa s 15:9, potem ko so vodili od začetka.

Slovenija: Vidič, Vinčič, Radovič 9, Satler 4, Potočnik, Pleško, Škorc, Urnaut 8, Gasparini 23, Pajenk 11, Komel 7, Flajs 19.
Češka: Hrazdira 13, Zach 9, Rak 7, Cerha, Štokr 19, Baranek, Kust, Konečny, Tichaček 1, Kral 6, Polansky, Bence.