Trener Marchiola Dejan Primožič in  njegovi varovanci se bodo v polfinalu srečali z  ACH Volleyjem. Foto: MMC RTV SLO
Trener Marchiola Dejan Primožič in njegovi varovanci se bodo v polfinalu srečali z ACH Volleyjem. Foto: MMC RTV SLO

To je bil edini dvoboj, ki se ni končal po dveh tekmah, že prej so si uvrstitev med četverico zagotovili ACH Volley, Panvita Galex in UKO Kropa. Prvi niz je bil zelo izenačen, saj nobena ekipa vse do konca ni imela več kot dveh točk prednosti. V končnici so gostje imeli prvi zaključno žogo, ki pa jo je Strahinja Kuburović serviral v mrežo, niz pa sta z predolgima udarcema zaključila Janko Bregant in Gregor Basaneže.

Tudi drugi niz je bil napet vse do končnice, ko je na varno razdaljo ušel Marchiol in prednost zadržal do konca. V tretjem je vodil z 21:19, a to ni bilo dovolj, saj so se calcitovci vrnili in po napaki gostov povedli z 2:1.
V četrtem nizu so Primorci vodili z 12:8 in 19:14 ter ga dobili s 25:21. Odločilni niz so nato bolje začeli domači in povedli z 10:7, a je gostom uspel preobrat na krilih Breganta, ki je v zadnjem delu tekme dosegel šest točk.