Andreja Vodeb in Simona Fabjan sta ugnali evropski prvakinji! Foto: Aleš Kalan/FIVB

Slovenski prvakinji, ki sta se na glavni del turnirja prebili potem, ko sta v drugem krogu kvalifikacij odpravili Španki Ester Ribero in Berto Antequero, sta v skupini E najprej zaigrali proti 21. nosilkama turnirja, Američankama Jenny Kropp in Nicole Branagh, ki sta bili po štiridesetih minutah igre boljši z 2:0.

Z odličnimi servisi do zmage
V drugem krogu sta se Slovenki spopadli z Nizozemkama in z 21:16 izgubili prvi niz, nato pa v drugem delu tekme - predvsem na račun odličnih servisov - zmagali z 21:18. Tudi tretji niz sta Slovenki dobro začeli in povedli že s 6:2 in 8:2 ter prednost povišali na 12:6. Po rezultatu 14:7 sta se Nizozemki približali na 10:14, nato pa sta Vodebova in Fabjanova izkoristili zaključno žogo in slavili s 15:10.

Slovenski odbojkarici bosta v četrtek zaigrali še proti 12. nosilkama turnirja, prav tako Nizozemkama, Madelein Meppelink in Sophie Van Gestel.