Tina Lipicer Samec je bila z 20 točkami najbolj učinkovita v slovenski reprezentanci. Foto: MMC RTV SLO

Domov se tako vračajo s tremi porazi. Slovenke so vodile z 2:1 v nizih, a so tekmice, ki so leta 2005 na EP-ju v Zagrebu osvojile bron, po zaostanku stopile na plin in dosegle zmago, ki pa jim ni zagotovila uvrstitve na Japonsko. Tja potujeta Nizozemska in Nemčija.

V igri preveč nihanj
Slovenke so v prvem nizu odlično servirale in ga gladko dobile s 25:18. V drugem se je zgodil preobrat. Ena najboljših evropskih igralk Natalija Mamadova je dobesedno razbijala slovensko obrambo, pri tem ji je dobro pomagala še Polina Rahimova. Po vodstvu z 12:1 in 19:3 so Azerbajdžanke niz osvojile z izidom 25:9.

Toda sledilo je čudežno prebujenje. Na krilih Anje Zdovc in Tine Lipicer Samec so v 3. nizu spet prevladovale Slovenke (25:14). Nato so se spet razigrale Azerbajdžanke, povedle tako na začetku četrtega (25:18) kot petega niza (25:10) in tekmo mirno pripeljale do konca.