Andrej Silnov je zanesljivo opravil s konkurenco. Foto: EPA
Christine Ohuruogu
24-letna Christine Ohuruogu je združila naslov svetovne in olimpijske prvakinje v teku na 400 metrov. Foto: Reuters
Rogaya Al Gassra
V teku na 200 metrov se je v finale prebila Rogaya Al Gassra iz Bahrajna, ki zaradi strogih verskih zapovedi razen obraza ne kaže gole kože. Foto: EPA
Najvišje skakal Silnov

Silnov je bil edini, ki je preskočil 2,36 metra. Do te višine je prišel brez ponesrečenega poskusa. Nato je poskušal na 2,42, vendar trikrat podrl letvico. Dokler ni bilo jasno, da je zlato njegovo, je imel na obrazu leden izraz, kot da bi bil junak filma na temo hladne vojne, nato je le doživljal olimpijsko blaženost. Rožle Prezelj je končal na repu finalistov.

Holm praznih rok
Britanci so po zaslugi presenetljivega Germaineja Masona osvojili prvo atletsko medaljo v Pekingu, na zmagovalni oder pa se je prebil še en Rus, Jaroslav Ribakov. Branilec naslova iz Aten Stefan Holm je bil četrti.

Za Richardsovo cilj 20 metrov predaleč
Britanci so kmalu osvojili še zlato medaljo. V teku na 400 metrov jo je priborila Christine Ohoruogu, ki je tako združila naslov svetovne in olimpijske prvakinje. Favorizirana prva zvezda ameriške atletike Sanya Richards je bila tretja, saj jo je na koncu povsem pobralo, potem ko je bila 380 metrov v vodstvu.

Smola prve favoritinje
Na 100 metrov z ovirami je bila dolgo v najboljšem položaju Američanka Lolo Jones, vendar je lastnica prvega izida sezone zadela ob predzadnjo oviro in sanj o medalji je bilo konec. To je iz ozadja izkoristila njena rojakinja Dawn Harper, ki jo trenira Bob Kersee. Mesta od 2 do 6 je pomagal določiti tudi fotofiniš, saj je bilo pet atletinj znotraj dveh stotink.

Kanter oponašal Bolta
V teku na 1.500 metrov je Rashid Ramzi Bahrajnu priboril prvo olimpijsko zlato. V ciljno ravnino je pritekel na prvem mestu in odbil napad Kenijca Asbela Kipropa. 28-letni Ramzi, ki je včasih tekmoval za Maroko, je bil leta 2005 svetovni prvak na 800 in 1.500 m. Novi olimpijski prvak v metu diska, 29-letni Estonec Gerd Kanter, je naslov proslavil na nenavaden način, saj je na šprinterski stezi odtekel sto metrov in se v slogu Usaina Bolta trkal po prsih.

Lažji trening za Bolta
V polfinalu teka na 200 metrov je Bolt, novi svetovni rekorder na sto metrov, s pol moči zmagal v svoji skupini (20,09) in bo v sredo poskušal osvojiti šprinterski dvojček, kar je nazadnje uspelo Carlu Lewisu leta 1984.