Bogdan Bogdanović je odigral svojo najboljšo tekmo na olimpijskem turnirju. Foto: Reuters

Zmaga z več kot dvema točkama razlike je razveselila Grke, ki so si tako zagotovili nastop v četrtfinalu. Če bi bila razlika v koših nižja oziroma če bi slavil Južni Sudan, bi napredovali Afričani.

Južni Sudan se je dobro upiral favoriziranemu tekmecu. Na začetku zadnje četrtine je zaostajal le za točko (72:71), a so Srbi v naslednjih petih minutah pobegnili na dvomestno prednost, povedli tudi za 17 in tekmo pripeljali do konca.

Najbolj razpoložena sta bila košarkarja iz Lige NBA Bogdan Bogdanović in Nikola Jokić. Bogdanović je dosegel 28 točk, Jokić pa je ob 24 točkah vknjižil še 13 skokov.