Slavje Maročanov po maratonski tekmi. Foto: Reuters

Kaotična tekma med Argentino in Marokom v skupini B v St. Etiennu, ki se je začela ob 15. uri, se je po več kot štirih urah končala z zmago Maročanov z 2:1! Najprej je kazalo, da so gavči v izdihljajih dvoboja osvojili točko, saj so v 16. minuti sodnikovega dodatka zatresli mrežo, vendar je pregled VAR-a pokazal, da zaradi prepovedanega položaja ni tako.

Argentinci so se težko sprijaznili z razpletom tekme. Foto: Reuters

Švedski sodnik Glenn Nyberg je najprej zaradi številnih prekinitev tekmo podaljšal za 15 minut, nato pa je v 16. minuti sodnikovega dodatka sledil gol Cristiana Medine iz bližine za 2:2. V isti akciji se je predtem dvakrat zatresla prečka. Vsi so mislili, da je tekma končana, na zelenico so vdrli še maroški navijači, v nogometaše so leteli predmeti, moštvi sta se napotili v slačilnici ...

Nato pa je prišla novica, da se srečanje sploh še ni končalo, ampak je bilo le prekinejno. Po zelo pozno razveljavljenem izenačujočem zadetku Argentine sta tako reprezentanci malo pred 19. uro pred praznimi tribunami znova stopili na zelenico ter odigrali še preostale tri minute in 15 sekund.

Španija je bila v skupini C v Parizu z 2:1 boljša od Uzbekistana. Zmago je Špancem v 62. minuti zagotovil vezni nogometaš Reala Sociedada Sergio Gomez.

Zadetek vezista Boce Juniors Cristiana Medine v 106. minuti za 2:2 ni obveljal. Na tribunah je bilo 26.717 gledalcev. Foto: Reuters

Začetek tudi v ragbiju

Začelo se je tudi predtekmovanje v ragbiju. Prvi dan so Irska, Južna Afrika, Nova Zelandija, Japonska, Avstralija, Samoa, Argentina, Kenija, Francija, ZDA, Urugvaj in Fidži, ki so razdeljeni v tri skupine, skupno odigrali 12 obračunov.

Skupina A

GVINEJA − NOVA ZELANDIJA 1:2 (0:1) (Nica)

Ob 21.00:
FRANCIJA − ZDA (Marseille)

Skupina B

ARGENTINA − MAROKO 1:2 (0:1) (St. Etienne)
Simeone 68.; Rahimi 45.+2, 51./11-m

Vdor maroških navijačev na zelenico po nesojenem izenačenju Argentine na 2:2. Foto: Reuters

IRAK − UKRAJINA 2:1 (0:0) (Lyon)