Danska (Friis in Hansen po šest golov) je z 29:25 ugnala Nizozemsko. Foto: Reuters

Pri Dankah, trikratnih olimpijskih prvakinj (1996, 2000, 2004), sta bili najbolj učinkoviti Anne Hansen in Emma Friis, ki sta dosegli po šest golov, v vratih je blestela Althea Reinhardt s 17 obrambami.

Prvi polčas je imel zanimiv scenarij. Nizozemke so dosegle prve štiri gole, Danke zadnje štiri, s čimer so si ravno ob koncu polčasa priborile prvo vodstvo na tekmi (11:10). Na začetku drugega polčasa so s štirimi zaporednimi goli povedle za pet golov, a so nasprotnice vseeno ohranjale upe na presenečenje, vendar se jim na več kot dva gola zaostanka (20:18) ni uspelo približati.

Danska se bo v polfinalu pomerila z zmagovalko dvoboja Brazilija - Norveška.

Francija je s 26:23 ugnala Nemčijo. Izid je bil zadnjič izenačen na 15, nato je Francija (Horacek 7 golov) dosegla tri zadetke zapored, Nemke (Bolk 7) pa se na manj kot dva gola niso uspele približati.