Sredi prvega polčasa je bila izključena Elisabeth Omoregie, 14 sekund pozneje pa je morala na klop še Nina Spreitzer. Norvežanke so to izkoristile in s tremi goli pobegnile na 11:6. Foto: Reuters
Amra Pandžić je bila razpoložena v slovenskih vratih. Foto: Reuters

Po pet golov sta dosegli Tamara Mavsar in Ana Gros, štiri zadetke pa je prispevala Alja Varagić. "Nismo želele, da se ponovi visok poraz z Nemčijo. Kar dobro smo se borile. Kaznovale so nas s protinapadi, ti lahki goli so na koncu naredili razliko," je za TV Slovenija povedala Tamara Mavsar. Amra Pandžić, ki je zbrala devet obramb, je dodala: "Nasproti smo imeli ogromno Norveško. Verjele smo, da lahko tudi zmagamo. Prišle smo blizu, v drugem polčasu se mi zdi, da se je Norveška že malo tresla, a je nato v svojem slogu z nekaj hitrimi potezami naredila razliko."

Prišle smo blizu, v drugem polčasu se mi zdi, da se je Norveška že malo tresla.

Amra Pandžić

Norvežanke unovčile dve slovenski izključitvi
Slovenke so slabše začele (le en gol v prvih 10 minutah in zaostanek s 4:1), a nato kar solidno odigrale prvi polčas. Vseeno so ob odmoru že zaostajale za pet golov (15:10), potem ko so Norvežanke izkoristile dve slovenski izključitvi sredi prvega polčasa (najprej Omoregie, 14 sekund pozneje Spreitzer). Z delnim izidom 4:0 je tako Norveška povedla z 11:6. Tamara Mavsar je v prvem polčasu dosegla štiri gole, v vratih je Majo Vojnović, ki je začela tekmo, zamenjala razpoložena Amra Pandžić in do odmora zbrala pet obramb.

Po dveh izključitvah rokometašice Slovenije zaostajale za pet golov
Šele v 57. minuti so Slovenke izvajale prvo sedemmetrovko, uspešna je bila Alja Varagić. Foto: Reuters

Prva in edina sedemmetrovka v 57. minuti
Drugi polčas so Slovenke začele z dvema zaporednima zadetkoma in bile pri zaostanku z 19:16 še v igri za presenečenje, toda Norvežanke so odgovorile s tremi zaporednimi zadetki (22:16), v nadaljevanju pa razlika ni več padla pod šest golov. Zanimivo, da so Slovenke prvo sedemmetrovko izvajale šele v 57. minuti.

V soboto bo treba presenetiti Švedsko
Slovenke so na lestvici skupine A zaradi slabe razlike v golih (spomnimo, Nemke so v torek Slovenijo premagale za 19 golov) zadnje, tako kot Korejke in Nemke imajo dve točki. V soboto ob 16. uri bodo igrale še s Švedinjami, za preboj v četrtfinale pa treba najprej osvojiti vsaj točko na tekmi proti Švedski, ki si je (tako kot Norveška in Danska) že zagotovila četrtfinale.