Justin Tucker, ki ga na naboru Lige NFL leta 2012 ni izbrala nobena ekipa, je dobil priložnosti pri Ravensih in jo zagrabil z obema rokama. Že v svoji prvi sezoni je osvojil Super Bowl, s svojimi močnimi in natančnimi streli je svojo ekipo že večkrat rešil iz zagate. Foto: Reuters

Če me pošljejo na igrišče, me tja pošljejo z razlogom - verjamejo, da lahko zadenem gol. Že takoj sem vedel, da sem žogo zadel zelo močno, čeprav je ta poletela visoko v zrak in sem se bal, da ne bo priletela do gola.

Justin Tucker
Calvin Johnson
Calvin Johnson (z žogo), ki je sicer zelo zanesljiv lovilec, je v prvem polčasu izpustil kar nekaj žog, v prvi četrtini ni ujel niti ene podaje. Foto: Reuters
Matthew Stafford
Matthew Stafford (na fotografiji z žogo) je vrgel 18 zaključenih podaj za 235 jardov in en zadetek. Obramba Ravensov mu je sicer prestregla tudi tri podaje. Vseeno so tudi tokrat sodniki dvignili nemalo prahu, še največ s spregledanim oviranjem Lardariusa Webba (Baltimore), ki je na nedovoljen način preprečil morebitni zadetek Krisa Durhama. Lionsi so se morali po tej akciji zadovoljiti zgolj s tremi točkami, ki jih je z zadetim strelom prinesel David Akers. Foto: Reuters

Ravensi na Ford Fieldu niso dosegli niti enega zadetka, so pa zato upali na 24-letnega Tuckerja, ki je zadel kar šest strelov na gol, s čimer je presegel rekord franšize, odločilnega je z 61 jardov zadel 38 sekund pred koncem tekme. Baltimore je tako postal šele druga ekipa v letošnji sezoni, ki je tekmo dobila zgolj z zadetimi streli na gol. Predtem je to v 8. tednu uspelo NY Giantsom, ki so s 15:7 odpravili divizijskega tekmeca Philadelphio.

Detroit je tako zapravil priložnost, da bi v diviziji NFC Sever znova zasedel vrh lestvice in je padel celo na tretje mesto za Green Bay Packersi. Z izpuščenimi žogami je tokrat negativno svoje navijače presenetil sicer izjemni Calvin Johnson, ki se je nekoliko pobral šele v drugem polčasu, s šestimi ujetimi podajami je pridelal 98 jardov, zadetka ni dosegel. Lionse so, kot že večkrat letos, pokopale napake v obrambi, naredili so jih osem, s katerimi so nasprotniku podarili 89 jardov.
Naslednji teden Baltimore, ki je unovčil poraz Cincinnatija in se mu je na lestvici divizije AFC Sever približal na vsega zmago zaostanka, gosti New England, Detroit pa bo doma gostil NY Giantse.

Lestvice, Konferenca AFC

Vzhod: New England (10-4), Miami (8-6), NY Jets (6-8), Buffalo (5-9).
Sever: Cincinnati (9-5), Baltimore (8-6), Pittsburgh (6-8), Cleveland (4-10).
Jug: Indianapolis * (9-5), Tennessee (5-9), Jacksonville (4-10), Houston (2-12).
Zahod: Denver * (11-3), Kansas City * (11-3), San Diego (7-7), Oakland (4-10).

Konferenca NFC

Vzhod: Philadelphia (8-6), Dallas (7-7), NY Giants (5-9), Washington (3-11).
Sever: Chicago (8-6), Green Bay (7-6-1), Detroit (7-7), Minnesota (4-9-1).
Jug: New Orleans (10-4), Carolina (10-4), Tampa Bay (4-10), Atlanta (4-10).
Zahod: Seattle * (12-2), San Francisco (10-4), Arizona (9-5), St. Louis (6-8).

Ekipe z zvezdico so se že uvrstile v končnico. Tja napredujejo vsi zmagovalci divizij in po dve najboljši preostali ekipi iz vsake konference.