Dina Averina je blestela na Japonskem. Foto: EPA

Po zlati medalji z obročem, žogo in kiji je 23-letna Rusinja svetovna prvakinja postala še v posamičnem mnogoboju. Srebrno medaljo je osvojila s trakom. Averina, ki se je v zgodovino tega športa zapisala s še četrto zaporedno mnogobojsko krono s SP-ja, je med posameznicami slavila zmago z zbirom 108,400 točke, srebro je pripadlo Belorusinji Alini Harnasko (105,300), bron pa sestri dvojčici prvakinje, Arini Averini (103,200).

Slovenske barve je na Japonskem zastopala le Vedenejeva. V četrtek je v finalu s trakom zasedla sedmo mesto in se uvrstila tudi v finale mnogoboja. V boju za medalje je zasedla 12. mesto, potem ko je zbrala 93,500 točke. 27-letna tekmovalka iz Irkutska, ki od leta 2018 zastopa Slovenijo, je kot prva predstavnica Slovenije v ritmični gimnastiki nastopila na olimpijskih igrah. V Tokiu je letos v mnogoboju zasedla 16. mesto. Na prejšnjem SP-ju v Bakuju septembra 2019 je bila Vedenejeva že finalistka mnogoboja, zasedla je 17. mesto.