Tony Romo je mojster zbiranja jardov (tokrat jih je zbral 437), a tudi prestreženih podaj (4). Eliju Manningu je tako za zmago zadoščala zelo povprečna tekma (192 jardov, 0 TD, 1 INT). Foto: Reuters
Rob Gronkowski
Rob Gronkowski je število TD-jev povišal na 34. V prvih treh sezonah so več zadetkov dosegli le Randy Moss (43), Jerry Rice (40), John Jefferson (36) in Bob Hayes (35). A Gronkowski ima na voljo še osem tekem. Patsi so še na 17. zaporedni tekmi v napadu zmogli vsaj 350 jardov, s čimer so porušili 12 let star rekord prav St. Louisa, ki ga je takrat vodil Kurt Warner. Foto: EPA
Andrew Luck
Andrew Luck se je veselil prve gostujoče zmage. Njegov Indianapolis je v podaljšku premagal Tennesse z 19:13. V peti minuti dodatka je s 16 jardov podal Vicku Ballardu, ta pa se je v končno cono vrgel s pravim panterskim skokom. Foto: EPA
Robbie Gould
Tekma med Chicagom in Carolino (23:22) je pokazala, kakšna je razlika med ekipama z razmerjem zmag 6-1 in 1-6. Carolina je vodila večji del tekme, še v zadnji četrtini z 19:7, a ji je uspelo zapraviti vodstvo. Ob izteku igralnega časa je Robbie Gould zadel prosti strel, dolg 41 jardov. Foto: EPA

Začetek tekme še zdaleč ni obetal drame. Domači podajalec Tony Romo je delil prestrežene podaje kot po tekočem traku. Na začetku druge četrtine je Jason Pierre Paul prestregel že tretjo podajo in z žogo pretekel 28 jardov za visoko vodstvo s 23:0. A Dallas se je pobral in že pred koncem tretje četrtine povedel s 24:23.

Centimetri preprečili TD Bryanta
V zadnji četrtini so Giantsi zadeli dva prosta strela, a gostitelji so imeli še vedno priložnost za zmago. Deset sekund pred koncem tekme je Romo v končni coni s 37 jardov našel Deza Bryanta, sodniki so že priznali šest točk, a je počasni posnetek pokazal, da se je Bryant pri padcu z dlanjo dotaknil tudi dela zunanjega igrišča.

Andy Reid prvič klonil po prostem tednu
S tem so Giantsi (6-2) z eno nogo že zmagovalci divizije NFC vzhod. Dallas je padel na 3-4, enako razmerje pa ima tudi Philadelphia, ki je doma klonila proti Atlanti s 30:17. Falconsi (7-0) tako ostajajo edina neporažena ekipa. Domači trener Andy Reid je utrpel prvi poraz na tekmi po prostem krogu. Pred tem so njegovi Eaglesi dobili vseh 13 tekem. Po zanesljivi zmagi Pittsburgha nad Washingtonom s 27:12 so Redskinsi padli na razmerje zmag 3-5.

Brady in kolegi hitro osvojili London
Wembley je še šesto leto gostil eno tekmo Lige NFL. New England se je znesel nad (uradnimi) gostitelji St. Louisom s 45:7. Ramsi so edino pravo akcijo sestavili že v 3. minuti, ko je Chris Givens ujel 50 jardov dolgo podajo in dosegel sploh edine točke za svojo ekipo. Patsi so nato z naslednjimi petimi akcijami dosegli kar pet toucdownov, dve podaji za zadetek je ujel Rob Gronkowski. Podajalec New Englanda Tom Brady je štiri žoge vrgel v končno cono, s čimer je že 50. v karieri na eni tekmi zbral vsaj 3 TD-je. Naslednjo sezono bo Wembley prvič gostil dve tekmi (Minnesota - Pittsburgh in Jacksonville - San Francisco).

Jetsi tonejo vse nižje
Patsi (5-3) vodijo v diviziji AFC vzhod, kjer je v boju za drugo mesto Miami v gosteh zlahka premagal NY Jetse s 30:9. Pri Dolphinsih se je že na začetku tekme poškodoval podajalec Ryan Tannehill, a je Matt Moore dobro izkoristil svojo priložnost. Mark Sanchez je imel spet povprečno tekmo, rezervni podajalec Tim Tebow je zaigral na različnih položajih, med drugim tudi pri vračanju žoge, a je s svojim gibanjem naredil napako, omogočil blokiran "punt", po katerem je Miami povedel z 10:0.

Manning razparal najslabšo obrambo
Denver z novim podajalcem Peytonom Manningom igra vse bolje, saj je prvič v sezoni nanizal dve zaporedni zmagi. Tokrat je bil tekmec pravšnji New Orleans, ki se ponaša z najslabšo obrambo v ligi. Broncosi so slavili brez težav s 34:14. Manning je vrgel za tri zadetke, zbral pa je 305 jardov, s čimer je prvič v karieri petkrat zapored premagal mejo 300 jardov. Denver je skupaj nabral kar 530 jardov (rekord sezone), na drugi strani pa je New Orleans postal prvo moštvo po letu 1950, ki je na sedmih zaporednih tekmah nasprotni ekipi vselej dovolilo vsaj 400 jardov.