Nejc Žnidarčič je bil razred zase v posamičnem šprinterskem spustu kajakašev, uvrstitev kar štirih Slovencev med prvo peterico pa je napovedovala še ekipno zlato, vendar se je slovenski trojici zalomilo ... Foto: Nina Jelenc/@Kajakzveza

Slovenski kajakaši so bili v šprinterskem spustu na divjih vodah razred zase, saj so se vsi štirje uvrstili v prvo peterico. Nejc Žnidarčič je suvereno osvojil evropski naslov, saj je Anžeta Urankarja ugnal za 1,90 sekunde. Slovenski kvartet je razbil le bronasti Francoz Moret, ki je za dobre tri desetinke prehitel Tima Novaka in za štiri desetinke Simona Ovna.

V preostalih finalih posameznih disciplin se je od slovenskih spustašev najbolj izkazal kanuist Blaž Cof, ki je zasedel četrto mesto, pri čemer je za 29 stotink zaostal za bronom. Evropski prvak med kanuisti je v Trnovem ob Soči postal Francoz Debray (63,42).

Nejc Žnidarčič evropski prvak v spustu

Ekipni šprint: zlato za Italijo, Slovenci praznih rok
Evropsko prvenstvo se je končalo z ekipnim šprintom kajakašev. Slovenci (Žnidarčič, Novak, Urankar) so upali na novo (zlato) medaljo, toda Tim Novak je kmalu naredil veliko napako in so ostali celo brez rezultata. Evropski prvaki so postali Italijani pred Čehi in Francozi.

Slovenski kanuisti so bili v moštveni vožnji četrti, kajakašice pa pete.