Italijanski selektor Alessandro Campagna (desno) se je v bazenu veselil skupaj s svojimi varovanci. Foto: Reuters
Viktor Nagy
Hrvaška je v madžarski gol poslala 12 žog. Foto: Reuters

Odločilni zadetek je v podaljšku zabil Maurizio Felugo. Italijani so tako osvojili tretji naslov svetovnih prvakov in prvega po 17 letih. Na drugi strani Srbom ni uspelo ubraniti naslova iz Rima 2009. Pri zmagovalcih je tri gole dosegel Matteo Aicardi, medtem ko je na nasprotni strani to uspelo Filipu Filipoviću. Srbi so zapravili dve petmetrovki.

Hrvaški bronasta medalja
V tekmi za 3. mesto je Hrvaška po dveh podaljških ugnala Madžarsko (12:11).
Hrvati so "preživeli" obdobje skoraj devetih minut brez zadetka. Dobre štiri minute pred koncem je Ivan Buljubašić končal strelsko sušo in zadel za 12:9. Toda tekma je bila razburljiva do konca. Peter Biros je v predzadnji minuti svojo reprezentanco približal le na gol zaostanka, Madžarska pa je nato zapravila dva napada za izenačenje.