Aaron Rodgers že vrsto let sodi med najboljše podajalce Lige NFL. Foto: Reuters
Mike Nugent
Mike Nugent je popeljal Cincinnati do pete zmage. Foto: Reuters
Tom Brady
Tom Brady je tekmo večkrat začel na tleh, končalo se je z novo zmago. Foto: Reuters
Nogometaši Arizone
Nogometaši Arizone sicer niso več brez poraza, a imajo najboljšo razliko v točkah (+100). Tokrat so v gosteh povozili Detroit (42:17). Foto: Reuters

Zgodilo se je v uvodni četrtini, ko se je končal njegov niz 586 uspešnih podaj, vmes je podal za 49 zadetkov. Ni bilo treba dolgo čakati na naslednjo prestreženo podajo, ki se mu je pripetila še v istem polčasu. V drugem je žogo izgubil, ko jo je še držal v rokah, kar pomeni, da je po šestih letih prvič na eni tekmi izgubil tri žoge.

To sicer ni bilo usodno, saj je bila tokrat obramba izjemna in je dovolila le deset točk. Packersi imajo na svojem računu pet zmag. Sicer pa še vedno šest ekip ostaja neporaženih.

Cincinnati nadomestil 17 točk zaostanka
Največ dela za ubranitev ničle v stolpcu porazov je imel Cincinnati, ki je na svojem igrišču v podaljšku premagal Seattle s 27:24. Seahawksi so še pred začetkom zadnje četrtine vodili s 24:7. Andy Dalton (30/44, 331 jardov, 2 TD, INT) je nato skreiral tri odlične napade, s katerimi so Bengalsi izsilili podaljšek. Tik ob koncu rednega dela je Mike Nugent zadel prosti strel (31 jardov), nato je dobre tri minute pred koncem zadel z 42 jardov. Pri tem je imel nekaj sreče, saj se je žoga odbila od vratnice.

Kaj bi brez znanosti?
Znani ameriški astrofizik Neil deGrasse Tyson je kmalu po tem strelu tvitnil, da je Nugentu pri strelu pomagala tudi zemeljska rotacija. Zanimivo je, da so ameriški mediji hitro planili po spodnjih tvitih.

Brady začel na tleh, nadaljeval s TD-ji
New England se je poigral na gostovanju pri Dallasu (30:6). Kavboji so sicer začeli silovito, saj so v prvem polčasu petkrat na tla spravili Toma Bradyja (20/27, 275 jardov, 2 TD), a so bili popolnoma brezzobi v napadu. Brady je imel dovolj časa, orožij in domišljije za prepričljivo zmago.

Denver zdaj stavi na obrambo
Brezmadežno razmerje zmag in porazov ima tudi Denver, ki je ugnal Oakland s 16:10. Broncosi so v primerjavi izpred dveh let popolnoma drugačna ekipa, saj Peyton Manning (22/35, 266 jardov, 2 INT) ni več sposoben bogatih številk, ekipa bolj kot ne zdaj stavi na obrambo. Ta je naredila ključno potezo sedem minut pred koncem tekme, ko je Chris Harris prestregel žogo, z njo pretekel 74 jardov in povišal na 16:7.