Rob Meirer je takole ustavil podajalca Pittsburgha Bena Roethlisbergerja. Big Ben je imel kljub porazu uspešno statistiko, saj je podal za 337 jardov. Foto: Reuters
David Garrard
David Garrard je imel od obeh podajalcev slabšo statistiko (podal je za 140 jardov), a je v zadnji akciji sam s tekom pridobil odločilne jarde. Foto: Reuters
DJ Hackett
DJ Hackett je z zadetkom povedel Seattle v vodstvo s 16:14, nato so gostitelji dva zadetka dosegli s prestreženima žogama. Foto: EPA

Steelersi še nikoli v svoji 75-letni zgodovini na svojem igrišču niso izgubili dveh tekem proti istemu nasprotniku. Tokrat so bili za njih usodni Jaguarji, ki so z odlično igro po treh četrtinah vodili že z 28:10.

V zadnji četrtini je Pittsburgh igral izjemno - dosegel je kar tri "touchdowne" in povedel z 29:28. V zadnji akciji je Jacksonville rešil podajalec David Garrard, ki je v odločilnem četrtem poskusu tvegal in sam pretekel 32 jardov. Zadnje tri točke je s prostim strelom s 25 jardov dosegel Josh Scobee in preprečil veliki preobrat.

Če bi Jeklarji poskusili s strelom za eno točko ...
Pittsburgh je bil žrtev svoje lastne taktike, saj je pri zadnjih dveh "touchdownih" zavrnil možnost strela za dodatno točko in raje tvegal z akcijo za dve točki, ki pa sta se obe ponesrečili. Z lahko doseženima točkama bi se tako izvlekel vsaj v podaljšek.

Seattle skoraj zapravil prednost
V drugi sobotni tekmi je Seattle doma premagal Washington s 35:14. Gostitelji so v prvih treh četrtinah nadzorovali tekmo, saj so vodili s 13:0. A Redskinsi se niso predali in v manj kot treh minutah zadnje četrtine z dvema "touchdownoma" povedli s 14:13. Odločila je naslednja akcija, ko je Seattle z zadetkom povedel z 20:14, nato pa dvakrat prestregel žogo in dosegel navidez lahko zmago.

Naslednji teden konferenčni polfinale
V nedeljo bosta na sporedu še zadnji dve tekmi v wild card weekendu. Že naslednji teden bodo na sporedu konferenčni polfinali.