Katie Ladecky je v izjemni formi in napoveduje nove svetovne rekorde na panpacifiškem plavalnem prvenstvu, ki bo med 21. in 25. avgustom potekalo v Avstraliji v mestu Gold Coast. Foto: Reuters

Ledeckyjeva je tako popravila pet let star rekord, ki ga je leta 2009 odplavala Italijanka Federica Pellegrini, katere rekordni čas je takrat znašal 3:59,15 minute. "Čisto navdušenje. Nikoli se ne naveličaš popravljati svetovnih rekordov," je po novem mejniku povedala Ledeckyjeva.

Ameriška plavalna zvezdnica je na prvenstvu v treh nastopih trikrat zmagala. Zdaj ima v lasti tri svetovne rekorde, na 400 m, 800 m in 1.500 m prosto, s tem pa je prva ženska po Janet Evans, ki ima vse tri rekorde naenkrat.

Phelps tokrat vsaj kvalificiran
Po vrnitvi v bazene Michael Phelps še ni našel prave pripravljenosti. 18-kratni olimpijski prvak je tokrat sicer izpolnil zastavljeni cilj: uvrstil se je na panpacifiško prvenstvo, vstopnico si je priboril z drugim mestom na 100 metrov hrbtno. Matt Grevers je v tej disciplini zmagal s časom 52,75 sekunde, Missy Franklin pa na 100 m hrbtno s časom 59,38 sekunde. Oba sta odplavala tretja najhitrejša časa na svetu v tem letu.