Lacourt je poskrbel, da je tudi drugi dan EP-ja minil v znamenju Francozov, potem ko je prvi dan mladinec Yannick Agnel na 400 metrov prosto premagal svetovnega prvaka in svetovnega rekorderja Nemca Paula Biedermanna. Foto: Reuters
Therese Alshammar
Švedinja je za vsega šest stotink ugnala Danko Jeanette Ottesen. Foto: Reuters
Perez Munoz
Munoz je šele teden dni pred prvenstvom s strani Mednarodne plavalne zveze dobil dovoljenje za nastop na Madžarskem, saj je bil zaradi domnevnega izogibanja dopinški kontroli tik pred suspenzom. Foto: Reuters
Šmidova diskvalificirana, Sovinkova 38.

Francoz je prejšnji rekord Nemca Helgeja Meeuwa iz lanskega leta izboljšal za 16 stotink sekunde in le za 17 stotink zgrešil svetovni rekord Američana Aarona Peirsola. 25-letnik je postal prvi plavalec, ki je dosegel nov evropski rekord po prepovedi visokotehnoloških plavalnih kostumov. Srebro je osvojil Francoz Jeremy Stravius pred Britancem Liamom Tancockom.

Dobra forma Britancev
Skupaj je na sporedu pet končnih odločitev. Legendarna 32-letna Švedinja Therese Alshammar je osvojila še eno zlato medaljo na 50 m delfin. V moški konkurenci je bil na 50 m delfin najboljši Španec Rafael Munoz. Na 100 m prsno se je zmage veselil Norvežan Aleksander Dale Oen in ubranil naslov z zadnjega prvenstva v Eindhovnu. Na 200 m hrbtno je Elizabeth Simmonds Veliki Britaniji priplavala še drugo zlato medaljo po ponedeljkovi zmagi Hannah Miley na 400 mešano. Britanci so v dveh dneh osvojili že pet medalj.

Dopoldne sta se oba slovenska nastopa končala v predtekmovanju. Tanja Šmid je na 100 m prsno v 5. predtekmovalni skupini s časom 1:10,47 osvojila šesto mesto (izid bi zadostoval za 16. mesto in uvrstitev v polfinale), a je bila nato diskvalificirana zaradi domnevnega delfinovega udarca med plavanjem. Nina Sovinek je na 100 m prosto dosegla 38. čas (57,09) med 56 plavalkami.