Xavier Worthy je na začetku zadnje četrtine gostitelje povedel v vodstvo s 23:13. Foto: Reuters

Branilci naslova letos niso igrali najbolje, saj so se prav na vsaki tekmi za zmago borili do konca (vse štiri tekme so se končale z največ zadetkom razlike), tokrat je bila zmaga najbolj prepričljiva, premoč gostiteljev pa potrjuje tudi število osvojenih jardov (460:220).

Derek Carr se je sredi zadnje četrtine poškodoval in tekme ni končal na igrišču. Foto: Reuters

Saintsi prišli na -3
Tudi tokrat je bila razlika v zadnji četrtini še majhna, Derek Carr je namreč s šestih jardov v končno cono poslal Fosterja Moreauja in izid znižal na 16:13. A gostitelji so hitro udarili nazaj, Juju Smith Schuster je ujel žogo in z njo pretekel 50 jardov, akcijo pa je končal Xavier Worthy, ki se je s treh jardov izstrelil v končno cono in povišal prednost na 23:13.

Solidna tekma Mahomsa
Domači podajalec Patrick Mahomes je imel dobro tekmo, končal je 28 od 39 podaj za 331 jardov. Ostal je brez zadetka in vrgel eno prestreženo podajo, a zanjo je bil kriv Smith Schuster, ki je bil nespreten v končni coni. Kansas je bil ob koncu tretje četrtine blizu vodstva 23:7, a po napaki so se Saintsi vsaj začasno vrnili v igro.

Odlična obramba proti teku
Kansas je bil tako precej neučinkovit v "rdeči coni", v kateri je bil kar sedemkrat, a dosegel je le dva zadetka. Odlično pa je igrala obramba, ki je ustavila oba četrta poskusa New Orleansa, spet pa je odlično ustavila tek. Alvin Kamara je namreč dobil le 26 jardov. Noben tekač proti Kansasu letos ni pridobil niti 50 jardov.