Slovenski ragbisti so se borili do zadnjega atoma moči, a jim je na koncu za zmago zmanjkalo nekaj sreče. Foto: MMC RTV SLO/Mitja Lisjak
George Skofic
Poškodovanega Georgea Skofiča so že na uvodu tekme odpeljali na urgenco. Po prvih neuradnih informacijah naj bi šlo za nalomljena rebra. Foto: BoBo
Ragbi: Slovenci v Šiški poraženi

Slovenci so v prvem polčasu popolnoma zaustavili nasprotnika, z zadetima streloma so vodili s pol ducata točk, a Luksemburžani, ki so pred slabima dvema letoma v dodatnih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo encijane že odpravili z 22:10, so se v drugem polčasu prebudili in poskrbeli, da so po zadnjem sodnikovem žvižgu zmagoslavno dvignili roke v zrak.

Burnik dvakrat natančen za 6:0
Po zgrešenem strelu na obeh straneh, je prva povedla Slovenija, ko je po prekršku in poškodbi Georgea Skofiča - zamenjal ga je Anže Troppan - v 13. minuti strel zadel Žiga Burnik. Že pred tem se je morala slovenska obramba dvakrat izkazati, še posebej nekaj minut prej, ko so se Luksemburžani suvereno po desni strani prerinili skoraj do konca. Encijani so v drugi polovici prvega polčasa, v katerem so gostje več ali manj igrali zgolj na svoji polovici, vodstvo povišali na +6, ko je bil znova natančen Burnik.

Preporod Luksemburga v nadaljevanju
V nadaljevanju so bili Luksemburžani odločeni zarezati v prednost gostiteljev, zaigrali so precej bolje v napadu, večkrat so resno zapretili za zadetek, sredi drugega polčasa jim je končno uspelo tudi zadeti in povesti s 6:7. Toda odgovor Slovencev je bil hiter in učinkovit, že v naslednjem napadu je pet novih točk slovenski reprezentanci priboril Lewis Podpadec (11:7). Luksemburžani niso ostali dolžni, hitro so spet povedli (11:13), prednost so tudi uspešno zadržali do konca. Ključna je bila obramba, s katero so encijane dvakrat zaustavili meter od končne cone, za nameček pa je izenačenje po Burnikovem strelu preprečila še vratnica.