Najboljši trije delfini: Peter Mankoč, Jevgenij Korotiškin in Ivan Lendjer. Foto: Reuters
Peter Mankoč
Peter Mankoč je bil na lanskem svetovnem prvenstvu v Manchestru svetovni prvak na 100 m delfin. Foto: EPA
Jevgenij Korotiškin
Jevgenij Korotiškin je v drugih 50 m stopnjeval tempo. Foto: EPA
Laszlo Cseh
Laszlo Cseh je na 400 m mešano slavil z novim svetovnim rekordom. Foto: EPA
Mankoč do medalje že v delfinu
Mankoč zaostal le za Korotiškinom

Mankoč je plaval 49,65, kar je 3 stotinke sekunde slabše od državnega rekorda, ki ga je postavil v četrtkovem polfinalu. Svetovni rekorder Korotiškin je bil z 48,93 premočan, čeprav je Mankoč po 50 metrih krepko vodil. Tretje mesto je pripadlo Srbu Ivanu Lendjeru (49,79). Ljubljančan je tako v kratkih bazenih prišel že do 27. kolajne, 20. na evropskih prvenstvih in 4. na 100 m delfin.

Tretji obrat Mankoču ni uspel
"Jevgenij je letos plaval svetovni rekord 48,48 in bil prvi favorit, kar je dokazal tudi v bazenu. Sam sem vedel, da sem hiter in da prvih 50 metrov lahko odplavam z lahkoto, nato pa sem skušal spremeniti tretji obrat, a je bilo slabše kot v polfinalu, drsel sem tudi v cilj in izgubil nekaj časa. Če bi se mi vse izšlo, bi bil blizu Jevgenija, a bi ga težko prehitel," je dejal 31-letni Ljubljančan, čigar paradna disciplina, 100 m mešano, kjer bo naskakoval 10. zaporedni naslov evropskega prvaka, je na sporedu v nedeljo. "Hitrejši nisem bil še nikoli, a poglejte tekmece, kako so hitri in čaka me težko delo," se je proti nedelji ozrl Mankoč.

Cesarjeva prijetno presenetila na 800 m
Damirju Dugonjiču
se na 100 m prsno vendarle ni uspelo zavihteti na zmagovalni oder. Z državnim rekordom 57,47 s je osvojil 6. mesto. Nina Cesar je bila na 800 m prosto odlična 5. z osebnim rekordom (8:24,29). Tjaša Oder je končala kot 13. Jernej Godec se s 23,76 s (12.) ni uvrstil v finale na 50 m hrbtno. Če bi ponovil dosežek 23,53 iz dopoldanskih kvalifikacij, bi se tja zanesljivo prebil.