Markovičeva je v težavnostnem plezanju ostala tik pod zmagovalnim odrom, v kombinaciji pa se je povzpela na najvišjo stopničko. Foto: www.worldcupkranj.com

V posamičnih disciplinah slovenski tekmovalci niso osvojili kolajn, a so bili Slovenci najboljši v kombinaciji treh disciplin (težavnost, balvani in hitrost). Mina Markovič je osvojila kombinacijsko zlato kolajno, kombinacijsko srebro pa je šlo v roke Natalije Gros in Klemna Bečana.

"Na koncu je bilo evropsko prvenstvo zelo uspešno za našo ekipo. Zmaga v kombinaciji je zelo lep uspeh, ki samo dokazuje, da sem vsestranska plezalka. Da si se sposoben uvrstiti tako visoko tako v bolderju kot v težavnosti, je zelo lep uspeh," je po slavju dejala 22-letna Ptujčanka, ki je na najvišjo stopničko stopila s slovensko zastavo.

Predtem so bili znani zmagovalci v balvanskem plezanju. Med šestimi najboljšimi balvanskimi plezalci stare celine sta tudi dva Slovenca; 19-letni Celjan Jernej Kruder je v svojem prvem finalu na EP-ju osvojil 4. mesto, 4. je bil tudi v kombinaciji. Klemen Bečan je bil v balvanih 6.

Slovenska ekipa se bo z EP-ja domov vrnila s tremi finali. V sredo je bila 22-letna Ptujčanka Mina Markovič s 4. mestom tudi zelo blizu zmagovalnemu odru. Jure Bečan, mlajši brat Klemna, je v kombinaciji zasedel 10. mesto.