Anja Klinar je svoj finalni nastop opravila z odliko, zaostala je le za Madžarko Zsuzsano Jakobosovo. Foto: STA
Peter Mankoč
Peter Mankoč je osvojil še 11. zaporedno odličje na evropskem prvenstvu v disciplini 100 metrov mešano. Foto: Reuters
Slovenci plavalci iz Eindhovna s štirimi odličji
Srebrno slovo od bazena v Eindhovnu

Slovenski plavalci in plavalke se torej z Nizozemske vračajo s štirimi kolajnami. Dve je osvojil Mankoč, eno Klinarjeva, srebrno kolajno pa je v petek dodala še Tanja Šmid, ki je na 200 metrov prsno postavila tudi nov državni rekord (2:22,88).

Hranila je moči za finale
Klinarjeva je finalni nastop začela počasi, nato pa je z osmega mesta začela plavati vse hitreje. 100 metrov prsno je odplavala v pičli minuti in 16 sekund in je bila bistveno hitrejša od svojih nasprotnic. V dopoldanskih kvalifikacijah je v kravlu privarčevala nekaj moči, tokrat pa je šla na vso moč in je na koncu z novim državnim rekordom (4:30,83) suvereno osvojila še tretje slovensko odličje na letošnjem evropskem prvenstvu. "Presenečena sem, da sem osvojila svojo prvo kolajno v kratkih bazenih. Odločilen je bil prsni slog oziroma moja najmočnejša disciplina," je dejala presrečna Jeseničanka.

10. evropski naslov preprečil Nemec
Slovensko štiriperesno deteljico je še z drugo kolajno v Eindhovnu (na 100 metrov delfin je osvojil bron) na 100 metrov mešano dopolnil Mankoč (52,13), ki je plaval odlično, večji del je vodil, na koncu pa je moral v kravlu premoč priznati 12 let mlajšemu Markusu Deiblerju (52,87). Tretji je bil Španec Alan Cabello Forns (53,24).

V slovenski paradni disciplini (50 m prsno) sta v soboto brez odličja ostala Emil Tahirovič in Matjaž Markič. Prvi je osvojil 5., drugi pa 7. mesto.

Mankoč s srebrom zadovoljen
"Danes sem dobro plaval v delfinu in hrbtno, na prsno ni bilo najboljše. Prav na koncu pa je bilo težko, manjkal mi je kanček svežine. Deibler je v pravih letih, vrhunsko pripravljen in z enkratno formo si je priboril zmago. A letos je v vrhunski formi in če bo tako nadaljeval, si bo priboril še veliko zmag. Jaz sem vesel tudi srebra, saj je pred prvenstvom kazalo slabo, tukaj se mi je forma dvignila. Skoraj kot čarovnija, čeprav se je tukaj že pokazalo, da lahko pričakujem tak izid," je dejal 32-letnik.

Čez 14 dni bo slovenska reprezentanca odpotovala v Dubaj, ki bo gostil svetovno prvenstvo.