Mike Tomlin je v Ligi NFL slavil 60. zmago. Trener Pittsburgha je v zadnji četrtini tvegal z lažnim izvajanjem prostega strela, kar pa se mu pozneje ni maščevalo. Pittsburgh je bil izjemen pri vračanju puntov in kickoffov (249 jardov), gostitelji so na ta način zbrali le 100 jardov. Foto: Reuters
Peyton Manning
Peyton Manning je 48. v karieri v zadnji četrtini (ali podaljšku) pripeljal svoje moštvo od zaostanka do zmage, s čimer je postavil nov rekord. Na lestvici mu sledijo Dan Marino (47), Brett Favre (42), John Elway (40) in Warren Moon (35). Foto: Reuters
Michael Turner
Atlanta ostaja edino neporaženo moštvo. Falconsi so ugnali Dallas z 19:13. Edini TD za Atlanto je na začetku zadnje četrtine dosegel Michael Turner. Gostitelji so vse preostale točke dosegli s prostimi streli Matta Bryanta. Foto: Reuters
Josh Freeman
Tampa Bay je v gosteh premagala Oakland z 42:32. Podajalec Josh Freeman je zbral 247 jardov, nesporni junak tekme pa je bil tekač Doug Martin, ki je po tleh zbral kar 251 jardov in štiri zadetke. Le dva novinca sta po tleh zbrala več jardov (Adrian Peterson 296 in DeMarco Murray 253). Foto: EPA

Neopredeljeni gledalci so imeli občutek, da so sodniki v prvem polčasu za vsako ceno želeli pomagati gostiteljem na poti do zmage. Oba zadetka Giantsov sta bila sporna, navijači Steelersov so se tako pritoževali nad 11 podarjenimi točkami razlike.

Sporne točke Giantsov
Pri vodstvu Pittsburgha s 7:0 so imeli gostitelji napad za zadetek. Pri tretjem poskusu dva jarda od končne cone je Eli Manning vrgel nezaključeno podajo, a so sodniki piskali domnevni prekršek Ryana Clarka nad Victorjem Cruzom. Giantsi so tako namesto prostega strela (3 točke) dobili novo serijo treh poskusov in jo nadgradili s touchdownom. Gostujočemu podajalcu Benu Roethlisbergerju so v naslednjem napadu izbili žogo, Michael Boley pa je z njo pretekel 70 jardov za vodstvo s 14:7. Počasni posnetek je pokazal, da je šlo za nezaključeno podajo Big Bena.

Redman po tleh nezaustavljiv
Lawrence Tynes
je v tretji četrtini zadel dva prosta strela (50 in 23 jardov) za vodstvo z 20:10, v zadnji četrtini pa sta Pittsburghu uspela dva zadetka. Odločilne točke je prispeval rezervni tekač Isaac Redman, ki je s 147 jardi postavil osebni rekord. Eli Manning velja za najboljšega podajalca v zadnji četrtini, a tokrat mu novega preobrata ni uspelo skreirati. Imel je zelo slab večer (10/24, 125 jardov, 1 INT).

Peyton se je pobral po prestreženih podajah
Uspešnejši je bil starejši izmed bratov Manning, ki je popeljal Denver do tretje zaporedne zmage. Broncosi so na gostovanju ugnali Cincinnati z 31:23. Na začetku drugega polčasa je Trindonu Hollidayju uspelo vračanje začetnega udarca za 105 jardov, s čimer je popeljal Denver v vodstvo s 17:3. Peyton Manning je nato vrgel kar dve prestreženi podaji in gostitelji so na začetku zadnje četrtine povedli z 20:17. A Manningu je uspel nov preobrat, z dvema zaporednima TD-jema je popeljal svojo ekipo do pete letošnje zmage.

Luck popravil rekord Newtona
V obračunu predvidenih prihodnjih zvezdnikov lige je Indianapolis ugnal Miami s 23:20. Domači podajalec Andrew Luck je vrgel za 433 jardov, s čimer je postavil nov rekord med novinci (lani je Cameron Newton že na svoji prvi tekmi zbral le en jard manj). Gostujoči podajalec Ryan Tannehill ni veliko zaostajal (290 jardov). Coltsi so na polovici sezone presenetljivo v lovu na končnico (razmerje zmag 5-3).

Medvedi pomendrali Tennessee
Chicago se je v gosteh znesel nad Tennesseejem z 51:20. Bearsi so že pred koncem prve četrtine povedli z 28:2. Obramba je bila spet izjemna, v napadu pa je Jay Cutler vrgel tri podaje za zadetek, prav vse je ujel Brandon Marshall.